בת זוג בעייתית שנורא קשה לי לשחרר

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

בת זוג בעייתית שנורא קשה לי לשחרר

הודעהעל ידי אריאל » 06 אפריל 2019, 19:43

היי דורית
קודם כל אני יודע שזה ארוך ומתנצל מראש. ושנית אני יודע שאני מתאר פה זוגיות לא בריאה, ואולי זה יראה מוזר שאני רוצה לחזור אליה, אך מבקש לא לשפוט, אני פה כדי לעצה איך לשחרר ולהמשיך הלאה בחיי.
קצת רקע,היא בת 32 אני 37, היינו ביחד כשנה, מתוכם גרנו יחד כחצי שנה, ונפרדנו לפני כחצי שנה. 
בגדול, היא עברה חיים מאוד לא פשוטים (גירושין קשים של ההורים בגילאי העשרה, ואונס בגיל 17 שבעקבותיו נכנסה להריון ועברה הפלה טבעית בחודש שביעי) ובעקבות אותם טראומות (שבהם מעולם לא טיפלה) היא הפכה עם השנים לאדם מאוד חשדני רגיש, עם בעיות אמון, וחרדת נטישה, היא נמנעה מלקיים כל אינטארקציה עם גברים, לא היו לה בני זוג ומעולם לא שכבה עם גבר.

בהתחלה נורא נרתעתי להכנס איתה לקשר, אך עקב הכנות שלה בחשיפת עברה, משהו בה נורא נגע בי.., והיה לי הרושם שהיא מאוד מנסה להשתנות ואולי רק צריכה יד מכוונת ואמיצה שלא תעזוב אותה, וזה גרם לי לראות בזה כמעין שליחות והזדמנות לעזור לה.
אז הייתי שם באמת כמיטב יכולתי יותר מה שהייתי בכל קשר אחר. נתתי לה המון בטחון והראתי שאני לא מתכוון לעזוב אותה לא משנה כמה סרטים היא היתה עושה לי בהתחלה (לדוגמא הייתה חוסמת אותי בפייסבוק ובוואצאפ אם לא הייתי מגיב להודעה שלה תוך כמה דקות) הצלחתי להראות לה שההתנהגות הזו לא מפחידה אותי ואני אשאר שם בשבילה. לאחר שלא מעט מחסומים ופחדים נעלמו מצידה היא נתנה לעצמה להשתחרר, מהר מאוד התאהבתי בה ונקשרנו בצורה מדהימה.
עברנו לגור יחד לאחר מספר חודשים בודדים, התאהבתי בה ברמות קשות, וידעתי כמה היא מאוהבת בי גם, לכן למרות האזהרות מצד החברים והמשפחה ממש לא ראיתי סיבה לחכות.

המעבר לגור יחד לווה מצידי בשמחה רבה ובאמת חשבתי שזה צעד לעבר חתונה והקמת משפח סוף סוף לאחר כל הקשרים שלי שלא ראיתי את זה קורה..
אך המציאות הכתה בי חזק, החוסר בטחון שלה ובעיות האמון גרמו לה לעשות דברים הזויים, ולי להמון כעס! כגון לחטט לי בטלפון ולפתוח איתי מריבות כגון מדוע שלחתי זר פרחים לידידה ביום הולדתה שהייתי בגיל 25, ומדוע ידידות שלי שלחו לי לבבות בפייסבוק לפני כמה שנים. שזה עוד אפשר להבין שיש קנאה, אך השיא שהיא היתה פותחת פרופילים פיקטיביים בפייסבוק ומתחילה איתי כדי לראות אם אני נאמן לה.

שנית, היא היתה משקרת בלי סוף לגבי כל דבר קטן, ומספרת דברים שהרגישו לי לא הגיוניים.. כעסתי בלב אך לא רציתי לפתוח את הנושא כי חשבתי אולי זה מגיע מתוך מגננה או איזה רצון הזוי להרשים אותי ושאחשוב שהיא מוצלחת יותר כדי שאתגאה בה.

שלישית, היא היתה אומרת שיש לה כל מיני בעיות בריאות שלדעתי ולדעת משפחתי חלקם היו מומצאות, אמרה שבעקבות כך שיש לה לחץ דם נמוך מאוד והיא אנמית אז יש לה קוצר נשימה כל הזמן, ולכן כל שני וחמישי הייתי בא איתה לבית חולים עקב טענות לקוצר נשימה שלא נמצאו בבדיקות בבית חולים, וכל מיני טענות לתחושה על עילפון, כל פעם שרבנו קצת והייתי יוצא להתאוורר היא סימסה לי שהיא בבית חולים.. מה נראה לי כבר נסיון לרחמים ואמפתיה מאשר מציאות, אך בחצי שנה ביליתי יותר זמן בבית חולים מאשר ביליתי שם כל חיי. 

רביעית, זה אולי זה הכי פחות גרוע, אך גרם לי למירמור רב, וזה הנושא הכספי. בהתחלה נורא רציתי לפנק אותה ולשלם עליה על הכל. זה עשה לי טוב (אולי גם חלק מהנסיון שלי לתת לה בטחון) אך באמת שלא ידעתי שזה יהיה ככה.. היא מעולם לא הציעה לשלם עלי על משהו או להזמין אותי למשהו, בדירה שילמתי על הכל שכירות חשבונות וקניות, גם במסעדות ובבילויים היא לא הציעה מעולם לשלם בעצמה (אפילו לא טיפ), היינו בצימרים ומלונות וגם שם היא מעולם לא הציעה להשתתף במשהו, הגענו למצב שהייתי קונה עבורה בגדים באינטרנט והיא אמרה שהיא תחזיר לי מזומן (עקב כך שמשום מה לא היה לה אשראי..) וכמובן מעולם לא החזירה ואני הבלגתי, בעצם הייתי כמעט ומממן אותה לגמרי. 

והדבר שהכי הפריע לי! אבל באמת שניסתי להיות מאופק ולהבין, שהיה לה אישו עם קיום יחסי מין. קיימנו בקושי פעם בשבועיים וגם רק מיוזמתי, תמיד זה היה לה קשה מנטאלית, והחזיר אותה אחורה לאונס, למרות שפה באמת ניסיתי להיות סבלני כי הבנתי שהיא מתאמצת ולפעמים גם יוזמת בעצמה.

אבל הדברים האלה רק החריפו ומתישהו לא יכולתי לעמוד בזה יותר. הפכתי להיות תוקפני וחסר סבלנות כלפיה לחלוטין, האהבה לא נעלמה ואף התגברה, אך המירמור והתחושת ניצול אצלי גברה. ככל שאמרתי לה יותר שקשה לי ושאני ממורמר, החוסר בטחון שלה רק החריף והניצול שלה עבר כבר לרמות גבוהות אף יותר (כשנפרדנו והיא רצתה לשכור דירה היא ביקשה ממני אולי אעבור לדירה קטנה יותר כדי לעזור לה לשלם שכירות), נפרדנו לפני כחצי שנה בפיצוץ גדול, ובצורה מכוערת, ההורים שלה באו לעזור לה לקחת את הדברים שלה מהדירה תוך כדי שהיא מקללת את הוריי ומשפחתי ומאחלת לי מוות. ולמרות זאת, במשך חודשיים שלמים ניסתה לעשות הכל כדי לחזור אלי, עשרות הודעות, שיחות, היתה מחכה לי מתחת הבניין כל יום כדי שאגיע ונדבר. היתה קופצת לדירה ללא הזמנה ודופקת עשר דקות ואם לא הייתי עונה היתה מכבה לי את החשמל בבית מהארון חשמל והולכת. לא רציתי לחזור אליה ולא לשמוע ממנה. 

אז מה שהכי הזוי לי, שברגע שהיא סוף סוף המשיכה הלאה, פתאום אני זה שנורא מתגעגע אליה, פתאום ואני זה שרוצה ממש לחזור ומציק לה. אני נזכר בכל הדברים היפים והקסומים שעברנו וכמה היא בכתה כל פעם שהתפוצצתי עליה ושהיא לא באמת התכוונה לנצל, ועשתה הכל בשביל שלא ניפרד. היא עברה לגור בקצה השני של הארץ, הבנתי מאמא שלה שבשונה מאיך שהיתה איתי היא מממנת את עצמה לבד. היא לא מבקשת כסף מאף אחד, אני רואה שהיא מעלה תמונות של טיולים ונופים, ומכירה אנשים אחרים, ונהנית מהחיים. וכבר לא צריכה אותי יותר. אני מסמס לה ומבקש לחזור, והיא מבקשת ממני לא להתקשר יותר שכן התעללתי בה כל הקשר עשיתי לה דברים נוראים והיה לה סיוט איתי, וגם לא הצעתי לה טבעת.. אז מה הטעם.. אני מתחיל לעקוב אחרי הפייסבוק שלה ולראות בפחד אם יש לה גבר אחר, כל פעם שאני רואה תמונה שלה עם מישהו אני מקבל חרדה שאולי היא אוהבת אותו, הבעיה שאני לא מסוגל להמשיך,אפילו שקלתי ברצינות לנסוע אליה וללתת לה טבעת כדי להוכיח לה שרציתי להציע לה טבעת תמיד רק חיכיתי שהקשר השתנה. אני לא מבין את עצמי, אני יודע שזה נשמע הזוי לגמרי, אולי אני מתחיל להשתגע. 
אני רוצה לדעת איך אפשר פשוט לשכוח ממנה ולהמשיך הלאה (זה גם עוצר אותי מלהכיר נשים אחרות)
תודה רבהבת זוג בעייתית שנורא קשה לי לשחרר אריאל
06 אפריל 2019, 19:43
Re: טעות
07 אפריל 2019, 11:46
Re: אחת
07 אפריל 2019, 14:57
עליך לבדוק את הצורך שלך להיות גיבור ומציל דורית כהן
14 אפריל 2019, 04:13
Re: אריאל
14 אפריל 2019, 11:36

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]