ניסיון לחזור לקשר

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

נסה לקבל ממנה פידבק, כדי ללמוד על עצמך

הודעהעל ידי דורית כהן » 14 אפריל 2019, 15:34

קקק יקר, צר לי מאד על שברון הלב. יחד עם זאת, נראה לי שהרגשות שלכם אינם זהים זה כלפי זו. אצלך כלל לא היה ספק לגבי המשך הקשר, ואילו אצלה קרה משהו אחר. יתכן שעבורה הויכוח לגבי נסיעתה ללימודים לשנה היה רק הקש ששבר את גב הגמל. כלומר יתכן שהיו עוד דברים שהפריעו לה וגרמו לה להרגיש יותר רחוקה. 
בכל זוגיות זה הדבר הכי קשה להגיד לבן הזוג, שקורה משהו לא טוב לאהבה. כי זה פוגע, כי זה מעמיד בסכנה את הקשר, כי זה יוצר אי וודאות לגבי ההמשך, מוציא את שניכם מאזור הנוחות. אז ברוב המקרים מי שמרגיש כך דוחה את האמירה הזאת, ומחכה עד שהוא מרגיש יותר בטוח, או שהוא כבר לא יכול יותר...או שקורה איזה ריב רציני ותוך כדי הריב זה יוצא החוצה, בלי תכנון מוקדם. דווקא בגלל שהיא לא פתחה מולך את הדברים שמפריעים לה בקשר שלכם, זה אומר שהיא כבר ויתרה. כי אחרת, היא היתה נותנת לך פידבק על מנת שתעבוד על הדברים שמפריעים לה. 

כדאי בכל זאת לקבל ממנה את הפידבק החסר הזה, כדי שתלמד דברים שאתה לא יודע על עצמך, ותהיה מודע אליהם. לפעמים בת הזוג לא אומרת כי היא חושבת שזה יפגע בך יותר מדי. נסה להגיד לה שגם את זה יפגע - זה חשוב לך לשמוע ממנה על מנת שתראה מה אתה יכול לשנות, אם זה מולה, אם היא תתן צ'אנס, או אם זה מול מישהי אחרת בעתיד.

לצערי אני לא יכולה לנחם אותך או להציע מה לעשות, כי נראה לי שאילו היה פתח לתיקון ולחזרה, היא היתה נותנת זאת. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

ניסיון לחזור לקשר קקק
07 אפריל 2019, 15:05
נסה לקבל ממנה פידבק, כדי ללמוד על עצמך דורית כהן
14 אפריל 2019, 15:34

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot]