עוד הזדמנות?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

זהו עניין של איבוד שליטה עצמית: נדרש טיפול פסיכולוגי כדי לשנ

הודעהעל ידי דורית כהן » 15 אפריל 2019, 13:41

דינה יקרה, עליך לדעת מראש שזה בוודאי ובטוח יקרה עוד ועוד. עכשו זה רק הלחצים של החתונה. בהמשך יהיה תינוק ועוד תינוק, לילות ללא שינה, מטלות רבות בבית, לחצים של עבודה וכספים...הלחצים רק ילכו וייעשו גדולים יותר, והאהבה מצד שני תיעשה פחות ופחות נוכחת ומורגשת.
הסיבה היא שמכיוון שהוא יודע שזה כואב לך ומרתיע אותך - מן הסתם כאשר זה קורה לו הוא ללא שליטה עצמית. הוא נכנס ללחץ ואז יוצאות ממנו ההתנהגויות השליליות שתיארת. אלו התנהגויות מובהקות של חוסר שליטה עצמית. יש אנשים שמאבדים שליטה עצמית יותר בקלות מאחרים, וכנראה שהוא ביניהם. הוא לא עושה זאת מרצון, זה קורה והוא "מאבד את זה"...
לדרוש ממנו עכשו שזה לא יקרה יותר ולתת לו עוד הזדמנות זה תמים מצידך. ברור שאת מאד רוצה בכך, אבל אני לא רוצה להשלות אותך שזה אפשרי.
השאלה היא האם את מוכנה להיות חשופה לכך? והילדים שיהיו לכם?
האם הוא מוכן למשל לעבור טיפול פסיכולוגי שיעזור לו להתאמן בשליטה עצמית? אם הוא יהיה מוכן לכך - זה נקרא לקחת אחריות ו"לעשות הכל" שזה לא יחזור. ועדיין זה יקרה, אבל יתכן שאם הוא יעבור טיפול מוצלח בשליטה בכעסים ושליטה עצמית - זה יקרה בתדירות נמוכה יותר בעתיד. זה לא ייעלם לחלוטין. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580עוד הזדמנות? דינה
14 אפריל 2019, 15:24
זהו עניין של איבוד שליטה עצמית: נדרש טיפול פסיכולוגי כדי לשנ דורית כהן
15 אפריל 2019, 13:41

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים