שינוי גישה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

שינוי גישה

הודעהעל ידי ניקול » 14 אפריל 2019, 16:37

שלום דורית, קראתי קצת באתר ואשמח לקבל ממך כיוון של עזרה.
אני בת 26 והוא בן 28, נמצאים בזוגיות כבר 4 שנים וגרים ביחד כבר 3 שנים. בחודשים האחרונים נהיו לי לבטים לגביי הזוגיות הזו, כאלה שמאוד מקשים עליי וגורמים לי לחרדה. אז אתאר אותו קצת: אדם אינטליגנט, אכפתי מאוד, אוהב, עושה הכל בבית באהבה, מצחיק ויש בנינו תקשורת מדהימה, ומאוד מעצים אותי מבחינת אישיות. המינוסים: אוהב מאוד תשומת לב תמידית מצידי, ולפעמים אימפולסיבי. חייבת לציין שאלו דברים שדיברתי איתו עליהם והוא באמת מאוד עובד על זה, אני רואה את זה. אבל אני מרגישה שאני עוברת איזה משבר ״הפרפקציוניזם״ שמתאר את התקופה שאנו חיים בה. אנחנו שתינו מאותה עדה, ואני אף פעם לא רציתי בעל מאותה עדה שלי, למרות שזה אף פעם לא הפריע לי, ופתאום זה משהו שמתחיל לצוץ לי כשאני חושבת על ילדים, בנוסף מפריע לי שהוא מצמיח ״כרס״ קטנה וזה גורם לי להתחיל להשוות אותו לבני זוג של חברות. אני חייבת לציין שאין לנו בעיה בסקס. למרות שאני יכולה המון פעמים להסתכל על גברים אחרים שנראים בול לטעמי ולתהות לגביהם.
אני מבינה רציונאלית שזה שטויות, שלא זה מה שחשוב, שזה קורה מזה שאנחנו הרבה זמן ביחד, מזה שאני אדם פרפקציוניסט, מבינה שזה שיש בו את כל הפלוסים הכה גדולים שיש בו זה אמור להיות המנוף לזוגיות ולא השטויות שעוברות לי בראש מכיוון שהתכונות שיש בו הרבה יותר חשובות. והרי שנים ראשונות הכל היה מעולה, הכל היה לשביעות רצוני, אף פעם לא הייתי בחורה שמסתכלת על יופי של גבר כ״חובה לזוגיות.

אני מבינה שאני צריכה לשנות פשוט גישה לחיים, כי אם ככה זה יהיה לי עם כל גבר בעתיד, וכל עוד יש לי כל כך הרבה תכונות טובות בבן זוגי ותקשורת מעולה אז זה דברים שצריך לשמור עליהם. אני מרגישה כמו האנשים האלה שלא יודעים להעריך את מה שיש להם. אני מאוד רוצה לשנות גישה לחיים ולא לחשוב שאני בקומדיה רומנטית. בנוסף אני מאוד הייתי רוצה ללמוד להתמודד עם כך ולא לוותר, מרגישה שאני נמצאת באיזה צומת דרכים עם האופי שלי, אולי זה קצת מוקדם לי אבל אני תמיד הייתי מאוד בוגרת לגילי.
סליחה על החפירה, ואשמח לעזרה :)

שינוי גישה ניקול
14 אפריל 2019, 16:37
הנטייה לפרפקציוניזם מסבכת אותך דורית כהן
15 אפריל 2019, 13:56

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]