עזרה פליזזז

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

כמה מחשבות על פלירטוט

הודעהעל ידי דורית כהן » 05 מאי 2019, 11:01

ניבי היקר, קודם כל עליך להיות מאד ברור מה זה נקרא בעיניך לפלרטט בעיניים? יכול להיות שמה שבעיניך זה נקרא לפלרטט בעיניים - אצל הרבה אנשים אחרים זה יהיה בסך הכל ליצור קשר עין וקצת לחייך אל מישהו. משהו שרוב האנשים עושים כאשר הם נפגשים עם מישהו מוכר להם. כלומר אתה קודם כל צריך לבדוק את המסקנות שלך לגבי "מהו פלירטוט?"
אבל עליך לדעת משהו חשוב: ככל שאתה תעשה יותר בלגן ותריב איתה על זה, היא תרגיש יותר ויותר כלואה ומוגבלת בנוכחותך! אף אחד לא אוהב שכועסים עליו ובאים אליו בטענות או מפסיקים לדבר איתו. אז היא בעתיד מאד תיזהר ותגביל את עצמה, ואולי זה ימצא חן בעיניך שהיא ככה נזהרת, אבל זה עלול לא למצוא חן בעיני עצמה! היא עלולה לנטור לך טינה על כך שאתה מגביל אותה ולא סומך עליה. 
כך שלטווח קצר זה אולי יקל עליף אבל לטווח ארוך היא תסבול מכך. והיחסים שלכם יסבלו מכך. זה ממש לא בריא לאסור ולהגביל את בן או בת הזוג. משהו בה יזדקק לחופש ממך וזה עלול להתפרץ מתישהו בעתיד!

בנוסף, חשוב לדעת, אחת הפסיכולוגיות החשובות בעולם העובדת עם זוגות, (אסתר פרל) ממש ממליצה לבני זוג "קצת לפלרטט" - והמטרה היא מצד אחד לתת קצת חופש, ומצד שני לגרום תשוקה יותר גדולה בין בני הזוג הנשואים כתוצאה מכך שהם יראו את בת הזוג שלהם בעיניים של מישהו אחר שחושק בה. יש הרבה זוגות נשואים שאצלם התשוקה המינית ירדה והתמעטה, וזאת אחת ההמלצות הכי ברורות שלה - לפלרטט! כי זה מעלה גם את הליבידו של זה שמפלרטט - לעסוק בפעילות היוצרת פנטזיות רומנטיות ואולי גם מיניות, ומעלה את הליבידו של בן זוגו שרואה אותו בעיניים חדשות, בתור מישהו שמתחילים איתו.

יש הרבה זוגות שאני מכירה, וגם אני ממליצה לזוגות "לשחרר את החבל" - שאפילו מראים לבת הזוג נניח גבר שנראה טוב ומביעים התפעלות ממנו...פשוט לתתלעין ליהנות הנאה אסתטית מכך שמישהו נראה (או נראית) טוב. אז חשוב שתדע שהגישה הכובלת שלך כיום פחות ופחות מקובלת ונהוגה. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580עזרה פליזזז nivi222
01 מאי 2019, 18:18
כמה מחשבות על פלירטוט דורית כהן
05 מאי 2019, 11:01

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]