קשיים בפרק ב'

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

קשיים בפרק ב'

הודעהעל ידי אלונה » 05 מאי 2019, 07:06

אני נמצאת בזוגיות פרק ב' כ-3.5 שנים. אנחנו מתגוררים במרחק של כחצי שעה נסיעה אחד מהשני, לו ילדים צעירים יחסית וילדיי בוגרים יותר, אם כי עדיין חיים איתי בבית. בחודשים הראשונים לקשר דיברנו על מגורים משותפים, אבל בגלל המרחק מגרושתו והגילאים של ילדיו זה לא רלוונטי בינתיים.הוא עם ילדיו בביתו יומיים בשבוע וכל סופש שני, ובשאר הימים הוא מגיע לביתי. מההתחלה ההתנהלות שלו בבית שלי היתה כשל אורח. בתקופה הראשונה זה היה סביר, אבל אחרי זמן מסוים זה התחיל להפריע לי, דיברנו על זה, התווכחנו על זה, ועם הזמן היה קצת שינוי - הוא התחיל לעשות קצת יותר דברים אצלי בבית (לעזור להכין ארוחת ערב לשנינו או לשטוף כלים או לעשות קניות קטנות פה ושם וכו'). במקביל, שאלתי אותו הרבה פעמים מה יגרום לו להרגיש יותר בבית אצלי - הוא טוען שאין מה לעשות, שזה לא הבית שלו וששום דבר לא יכול לעזור. אז המכסימום שהגענו אליו הוא שהוא משאיר אצלי קצת בגדים, לא מעבר לזה.לי זה מאד מפריע. מפריע לי שיכולים להיות ערבים שלמים שבהם אני מתזזת בין מטלות הבית השונות בזמן שהוא יושב על הספה ורואה טלוויזיה ובעיקר מפריע לי שהוא מתנהל בבית שלי כאורח אחרי כל כך הרבה זמן שאנחנו יחד.ברור לי שהוא לא אמור לקחת על עצמו מטלות שהן לכאורה לא שלו ולא של ילדיו, אבל בתחושה שלי - הוא לא רואה אותי בכלל ואת האינטנסיביות של החיים שלי, ונוצר בינינו חוסר שוויון מאד גדול. אציין גם שאני לא נוסעת אליו הרבה מסיבות לוגיסטיות, אבל בפעמים המעטות שאני אצלו אני לא יושבת בלי מעש אלא עושה יחד איתו את מה שצריך.אם אני מבקשת ממנו עזרה נקודתית הוא לרוב עושה את זה, אבל בגדול אני לא מקבלת ממנו תחושה שהוא רוצה להיות מעורב יותר.אני בעיקר רוצה לשאול האם אני מגזימה - האם זה מוגזם לצפות ממישהו שחי בבית שלי במשך חצי מהשבוע להיות מעורב יותר בהתנהלות של הבית? הזוגיות שאני שואפת אליה דומה לזוגיות של פרק א' - מגורים משותפים וחלוקה של נטל החיים. אני משלימה עם זה שמגורים משותפים לא יהיו בקרוב, אבל הייתי רוצה לקחת כמה שיותר מאפיינים של השותפות הזאת גם לפרק ב' שלי. האם זה כל כך מופרך?

קשיים בפרק ב' אלונה
05 מאי 2019, 07:06
שייקח אחריות על מטלה יומיומית כמו שטיפת כלים דורית כהן
06 מאי 2019, 04:51
Re: תודה רבה, זה רעיון טוב אלונה
06 מאי 2019, 07:27

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]