קשיים בפרק ב'

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

שייקח אחריות על מטלה יומיומית כמו שטיפת כלים

הודעהעל ידי דורית כהן » 06 מאי 2019, 04:51

אלונה יקרה, אני יכולה להבין שזה מאד מתסכל לראות אותו יושב בסלון שלך יום אחר יום בזמן שאת עסוקה במטלות הבית. אני יכולה לתאר לי שבשבילו זו ממש מנוחה כי כאשר הוא בבית שלו הוא עובד קשה עם הילדים הקטנים שלו בשני הימים שהם מגיעים אליו, ואז הוא מרגיש צורך לנוח...להתפנק...
אבל אין ספק שהוא לא מספיק רואה אותך! את עושה זאת כמעט כל השבוע עם ילדייך, וכאשר הוא מגיע את טורחת גם עבורו. 
יש נשים שאוהבות לפנק ולטרוח סביב בן הזוג שלהן, אבל את אדם שחשובה לו שותפות אמיתית וחלוקה בנטל, ועובדה שזה כל כך מפריע לך ברמה יומיומית. 
כתבת שכבר שוחחתם על כך וכי מאז הוא עושה יותר דברים, וכי הוא נענה לבקשות נקודתיות שאת מבקשת ממנו בנושאי עזרה בבית שלך. 
יתכן שאם הוא יסכים לקחת על עצמו כמה מטלות בתור אחראי עליהן - מבלי שאת תבקשי זאת - את תרגישי שהוא יותר שותף ופחות אורח. נסי לבדוק איתו אם יש מטלות מסויימות שיכולות להתאים לו. אפילו שטיפת כלים, שזה מאד הגיוני כאשר הוא בבית שלך - אם הוא יכול לעשות זאת בלי שתבקשי ממנו, כך שיהיה ביניכם ברור שזאת אחריותו - זה יכול כבר להרגיש לך יותר טוב. מצד שני - כביסות,לא, כי מן הסתם הוא מכבס לעצמו בביתו הוא, והכביסה שלך היא של בני הבית שלך. זה לא מתאים. נקיון? אולי...לא נקיון יסודי שזה תפקידך בתור הדיירת הקבועה של הבית, שבו גרים ילדייך כל הזמן.
אז אני חושבת שאין הרבה מה לעשות, כל עוד אתם לא מתגוררים יחד. רק אולי משהו אחד שהוא יכול לקחת עליו אחריות. להגדיל ראש. בלי שתבקשי זאת כל פעם. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

קשיים בפרק ב' אלונה
05 מאי 2019, 07:06
שייקח אחריות על מטלה יומיומית כמו שטיפת כלים דורית כהן
06 מאי 2019, 04:51
Re: תודה רבה, זה רעיון טוב אלונה
06 מאי 2019, 07:27

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]