לגור ביחד

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מציעה לבחון אם הוא פסיבי בעוד תחומים

הודעהעל ידי דורית כהן » 12 מאי 2019, 13:25

גאיה היקרה, לדעתי בן הזוג שלך התרגל למצב שבו את היא זו שמניעה קדימה את הקשר, ונוח לו להיות הפסיבי כי הוא לא לוקח סיכונים במצב כזה. זה לא בריא לקשר שלכם. 
אני זוכרת שעבדתי פעם עם זוג שבו הדינמיקה הזאת התפוצצה לאחר שהם כבר התחתנו, קנו דירה ונולדו להם שתי בנות. פתאום, אחרי שמונה שנים ביחד, בן הזוג נכנס לדכאון כי התחוור לו שאת כל ההחלטות הכי חשובות בחיים שלו - להתחתן, לקנות דירה וללדת ילדים - לא הוא עצמו קיבל, אלא הוא הובל לכך ע"י בת זוגו. 

אם מתאים לך לחיות חיים כאלה, בהם את המובילה, אני מציעה לך להיכנס לכך בעיניים פקוחות. את לוקחת כאן סיכון שבשלב מסויים הוא יתעורר וירגיש רע עם זה. 

מציעה לך לבחון את הצד הפסיבי הזה שלו גם בעוד תחומים שאינם קשורים אלייך. לקיחת יוזמות בתחום הקריירה שלו, פגישות עם חברים, רעיונות לבילוי זמן פנוי. תשאלי את עצמך אם זה מתאים לך? 

אם את מגלה שהוא פסיבי רק בתחום הזוגיות, זה בעייתי. זה אומר במידה מסויימת שהוא לא מספיק מאוהב ולא מספיק שלם עם הקשר שלכם.

אפשר גם להציף את הבעייה מולו - בשיחה מתוכננת, לא כועסת ולא ביקורתית. להתעניין איך הוא מרגיש עם האספקט הזה,לשתף אותו מה זה עושה לך, ולחשוב יחד האם זה משהו שניתן לשנותו. אם תראי שהוא קשוב, וכי זה מזיז לו והוא מוכן לעשות שינוי בהיבט הזה של לקיחת יוזמות - אז יתכן שיש לכך סיכוי להשתנות. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580לגור ביחד גאיה
08 מאי 2019, 06:38
מציעה לבחון אם הוא פסיבי בעוד תחומים דורית כהן
12 מאי 2019, 13:25
Re: פילוסוף רוחני אוהב
24 מאי 2019, 22:59

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]