פערים פערים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re: לברית

הודעהעל ידי חן.פ » 14 מאי 2019, 09:47

הי ברית,
מה שאת מתארת זה מצב נפוץ. את לא חייבת לעשות מה שאת לא רוצה, אבל הרשי לי להסב את תשומת ליבך למספר דברים:
1. כיצד מרגיש בעלך כאשר את אומרת לו שילך לשכב עם אחרות? בעיני זה היה מצביע על פער מעבר לצורך במין: מהצד שלו זה יכול להתפס כאילו לא איכפת לך ממנו בקטע זוגי אינטימי בכלל, כאילו את רואה בו אח או ידיד ו"מפרגנת" לו. בין גבר לאישה בזוגיות תמיד טוב שיש מעט קנאה "בריאה". בעיניו הוא לא גבר והמחשבה על לגעת בו באופן אינטימי היא ככ מחרידה שאת מוכנה להכיל קשר מיני מחוץ לנישואין רק שירד ממך.
2. ממליצה לך לקרוא על חמש שפות האהבה שמתאר צ'פמן. לכל אחד יש שפת אהבה שמדברת אליו יותר - יש כאלו שאוהבים מתנות, יש כאלה שאוהבים שעושים עבורם דברים, יש כאלו שרוצים זמן איכות אישי. מאוד יכל להיות ששפות האהבה שלכם שונות - שעבורו מין זו באמת שפת אהבה ולא רק פורקן גופני. את יכולה להגיד לו עד מחר כמה את אוהבת אותו, לבשל עבורו ולקנות לו מתנות - זה נחמד - אבל אולי זה לא באמת מה שגורם לו להרגיש נאהב. בכך שאת חוסמת כל מגע, מבחינתו הוא לא מקבל אהבה. האתגר בזוגיות הוא ללמוד לדבר בשפת האהבה של האחר. זה קשה -זה ממש כמו ללמוד שפה זרה ושפת המגע היא השפה הכי קשה ללימוד עבור מי שזאת לא "שפת האם" שלו. קשה אבל אפשרי. את גם יכולה להגדיר מהי שפת האהבה שלך, מה עליו לעשות כדי שתרגישי נאהבת וככה כל אחד יפתח לצורך של השני ואולי אז תרגישי יותר מוטיבציה להעניק לו את מה שהוא חסר וחשוב לו מאוד.
מלבד לעייפות ועומס האם יש סיבות שאת לא אוהבת לשכב איתו? אולי האופן שבו הוא עושה את זה לא נעים לך? או משהו אחר סביב העניין שגורם לך להרתע? דברי איתו על זה ותני לו הזדמנות לשפר. חוץ מעניין המין הזוגיות שלכם טובה בעייניך? נשמע גם שהמין או חוסר המין הופך לעניין מאוד גדול בקשר בינכם. וככל שעוברים הימים, זה תופח מעבר לכל פרופורציה.
עוד נקודה למחשבה - "לא לעולם חוסן" : זאת אומרת שכלל לא בטוח שהוא ישלים עם המצב הזה ויתכן שבסופו של דבר הוא ירצה להפרד בגלל זה וזה יהיה לגיטימי לחלוטין. מי שעניין המגע האינטימי עם בן או בת הזוג הוא בנפשו, מאוד יתקשה לחיות עם חוסר בכך.פערים פערים ברית
14 מאי 2019, 07:46
Re: לברית חן.פ
14 מאי 2019, 09:47
Re: ברית
14 מאי 2019, 16:26
Re: יעוץ דחוף. את מזמינה על עצמך צרות... עופר
14 מאי 2019, 17:04
Re: פילסוף רוחני אוהב
24 מאי 2019, 22:52

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]