האם לוותר על בת זוג ולחזור לאשתי ?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

האם לוותר על בת זוג ולחזור לאשתי ?

הודעהעל ידי ג'ורג » 16 מאי 2019, 13:08

שלום אני נשוי וקרה שהתחלתי לנהל מערכת יחסים עם אשה שהכרתי במשך מספר שנים.עזבתי לפני כשנה את אשתי וילדי  הבגירים ( מעל 19 ועדיין בבית ) , שכרתי דירה ולאחר זמן עברתי כדי לגור יחד עם בת הזוג  וזאת במטרה להתגרש.הדבר כמובן פגע מאוד באשתי ובילדי כך שילדי מתכחשים אלי ולא מעוניינים בקשר איתיבמהלך השנה קרה כ 3 פעמים  שעזבתי את בת הזוג  על מנת לחזור לאשתי כי הגעגועים וכאב הפרידה מילדי גרמו לי לחשוב שדרך אשתי אוכל לקבלם שוב. היו לי גם נקיפות מצפון על מה "שעוללתי" לאשתיבכל פעם שהיה צריך להחליט על התקדמות כלשהי בתהליך הגירושין ויצא שנפגשתי עם אשתי (אשר "שטפה" אותי על החלטתי לעזוב אותה לטובת מישהי אחרת) . זה גרם לי להתערער ולהיפרד מבת הזוג ולחזור לאשתי .בכל חזרה כזו התנהלתי מדירתי השכורה. לא הצלחתי ליצור קשר עם ילדי שהתכחשו אלי בטענה שנטשתי אותם ושאני גורם לסבל לכולם.  אשתי טענה שזה לא בידה להחזירם וזו החלטתם. בכל חזרה לאשתי כזו לקחנו טיפול זוגי ( זה היה התנאי של אשתי ) אשר גרם לי לחוש שאני עומד למשפט על מעשיי. הטענה המרכזית היתה שאני מנסה להחזיק את החבל ב 2 קצוותיו. בכל אחת מ 3 הפעמים, לאחר זמן של חודש עד חודשיים חשתי געגועים לבת הזוג ולחיים איתה ועזבתי  שוב את אשתי ובד"כ לאחר דין ודברים סוער. אין לי טענות כלשהן אל אשתי מלבד שהרגשתי שאיני אוהב אותה יותר.  במקביל עם בת הזוג, אני מרגיש שאני אוהב אותה מאוד  וחי איתה כדי למצות את החיים ( שנינו מעל גיל 55 ) .  יש לנו תחומי עניין משותפים: ספורט, ריקודים, צפייה בסדרות וכו. הגעגועים לילדי מעיבים על הקשר החדש מה גם שיש קשיים בזוגיות החדשה ( אין ילדים )  הנובעים מבנייתו  של קשר חדש והיכרות מעשית. כל פרידה וחזרה גרמה לשנינו להיות סובלניים יותר בקשר ביננו ולהכיל יותר אחד את השניה.  לאחרונה התחלנו לדבר על נושאים פיננסיים והתנהלות כלכלית נכונה ביום שאחרי ואנו די באותו ראש.בעוד חודש  אני עומד לפני החלטה  חשובה של מתן גט  ושוב מתגנבת לי התחושה של נקיפות מצפון על מה שעשיתי לאשתי וילדי  ואולי  גם חוסר הוודאות והביטחון בזוגיות החדשה המלווה בכאב ראש פיננסי  וכן ושלא אהיה בקשר עם ילדי לאורך שנים  קשה לי להסתיר את תחושת הערעור הזו ובת זוגי  חשה בכך וחרידה מאוד פן אפרד ממנה שוב ( היא מייחלת כבר למתן הגט כדי שנהיה ידועים כבר בציבור )מצד שני אם אחזור לאשתי האם אוכל  להחזיר את האהבה שאבדה ?  אני אובד עיצות : מה לעשות ? האם לוותר על בת הזוג החדשה ועל החיים המסעירים איתה או לנסות לחזור לאשתי ולהחזיר את האהבה שאבדה ? האם ייתכן שזה לא יצליח שוב עם אשתי ?  האם להתגרש ולבנות חיים חדשים עם בת הזוג וללכת עם זה בכל הכח ?  אם תהיה פרידה  זו תהיה הפעם האחרונה בוודאות

האם לוותר על בת זוג ולחזור לאשתי ? ג'ורג
16 מאי 2019, 13:08
Re: בשלוש מילים: מגיע לך שתסבול! ברק
16 מאי 2019, 16:21
Re: קח את עצמך בידיים וקבל החלטה ביז'ו
16 מאי 2019, 18:52
לא נראה לי אפשרי לחזור לאישתך דורית כהן
19 מאי 2019, 05:29
Re: פילוסוף רוחני אוהב
24 מאי 2019, 22:41
Re: "פילוסוף רוחני...אוהב"...אתה פשוט מ...ת...שכל חיים
26 מאי 2019, 00:52