איך אוזרים כוחות לקום וללכת?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

להיעזר באיש מקצוע

הודעהעל ידי דורית כהן » 04 יולי 2019, 08:09

דניאלה היקרה, אני קולטת שאת בסוג של ייאוש הולך וגובר שדברים יכולים להשתנות ביניכם, ואני מסכימה שלחיות כך לצידו של בן זוג זה קשה ביותר. מין קפאון מרוחק כאשר אתם ביחד, ואי מילוי של הצרכים הרגשיים והגופניים שיש לכל אחד מכם. 
השלב הבא הוא שמישהו מכם יחפש או ימצא מאהב או מאהבת והנישואים יסתיימו במשבר מכוער. האפשרות האחרת היא להיות מחוברת אל עצמך - אולי את זקוקה, עכשו שעבר עוד יותר זמן וזה רק נהיה יותר מרוחק ביניכם - לייעוץ אישי נוסף ויתכן שהפעם תרצי בעצמך לבחון עם הפסיכולוג/ית שיהיה לך את האפשרות של פרידה. ברור שזו לא החלטה שמקבלים אותה במהירות וכן צריך לחשוב על המון שיקולים, ולכן כדאי להיעזזר באיש מקצוע.
מה שכן, מנסיוני, כאשר במצב כזה פונים לייעוץ אישי, ללא בן הזוג, יש סיכוי מאד גדול שהפסיכולוג אשר שומע רק אותך, יעודד אותך להיפרד.
ואילו כאשר פונים אל יועץ זוגי, ופונים ביחד (אני זוכרת שכבר הייתם בייעוץ זוגי, אבל אין ספק שיש שונות מאד גדולה בין היועצים בשיטות שלהם ויש גם שוני בשלב חיי הזוגיות שבו אתם פונים לייעוץ) - תמונת המציאות שהיועץ הזוגי מקבל יותר נכונה ומדוייקת והוא יכול לראות האם יש מקום לשיקום או שזה מצב סופני. 
יש לא מעט זוגות המגיעים אלי לאחר שכבר היו בשלבים שונים של הזוגיות שלהם בטיפולים זוגיים. יש מין הבשלה, או הכרח או תובנות שמתפתחות עם השנים שגורמות לכך שטיפול בשלב מאוחר יותר יכול להצליח, גם אם בעבר ניסיתם וזה לא עזר. 
ברור שאחת התוצאות יכולה גם להיות שהשיקום לא יצליח, אבל יתכן שבמקרה הזה תוכלו להגיע להבנות מתוקשרות יותר והדדיות יותר לגבי הצורך בפרידה. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

איך אוזרים כוחות לקום וללכת? דניאלה
29 יוני 2019, 11:11
Re: נשמע כמו בוגד קלאסי מורן
29 יוני 2019, 19:28
להיעזר באיש מקצוע דורית כהן
04 יולי 2019, 08:09

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]