חילוקי דעות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אני דווקא לא מסכימה איתך. מבינה את הצורך של בן זגוך בפרטיות

הודעהעל ידי דורית כהן » 14 יולי 2019, 12:39

לילי היקרה, סליחה על העיכוב בתשובה שלי.
אני דווקא יכולה להבין את בן הזוג שלך. אלו לא הילדים שלו, והם מן ההתחלה לא גרו איתך. אילו הוא היה נכנס לגור איתך בזמן שהילדים שלך גרים איתך - זה משהו אחר. אבל הם מגיעים בעצם אליו הביתה והם למעשה אורחים. 
לדעתי את טועה בציפייה שלך שילדייך הבוגרים למדי - יוכלו להיכנס בלי להודיע או לדפוק בדלת.
אני חושבת שכדאי לך לשקול לשנות את העמדה הזאת שלך. את נכנסת בשנים האחרונות למערכת יחסים עם מישהו שאיננו האבא שלהם, וזה גם הבית שלו. 
תחשבי כמה צעדים קדימה: דברים משתנים בחיים: כאשר ילדייך יגורו בדירה משלהם - סביר מאד שגם את תצטרכי לתאם איתם ולהודיע להם מתי את באה לבקרם. ודאי אם הם יגורו עם שותף.
אני לא חושבת שהמשמעות היא שאם את מבקשת זאת מילדייך - זה מסכן את הקשר שלך איתם, כמו שאור כתבה לך - "הילדים לפני הכל" מסכימה איתה בעיקרון, אבל לא בכל תחום ובכל מצב. אני לא רואה איך דרישה כזאת מסכנת את הקשר שלך איתם. זה אולי יוצר אי נוחות מסוימת עבורם, והיערכות קצת שונה, אבל זה משהו שאפשר להתרגל אליו.
חבל שאתם רבים על הנושא הזה עד כדי כך. אני לא חושבת שזה יהפוך אותך לאמא פחות טובה, אם את מתחשבת בבן זוגך. הוא למעשה בחר בך, אבל לא התאהב או קשראת עצמו לילדים הבוגרים שלך. זה אחרת כאשר מישהי מתגרשת בגיל צעיר יותר ופוגשת בן זוג חדש שמגדל יחד איתה את ילדיה. אז נוצרת משפחתיות חדשה אחרת, וזה נהיה טבעי יותר.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

חילוקי דעות לילי
04 יולי 2019, 09:12
Re: לילי
04 יולי 2019, 09:37
Re: לילי
07 יולי 2019, 08:20
Re: אורית
07 יולי 2019, 16:07
Re: ילדים לפני הכל אור