לסיוון ולאור

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לסיוון ולאור

הודעהעל ידי חן.פ » 05 יולי 2019, 12:39

אחת השאלות בהן הייתי מאתגרת את עצמי בתקופה המסובכת הייתה - האם אני באמת אוהבת אותו או שאולי אבדה לי איזו משמעות בחיים או אתגר ועל ידי ההתעסקות (הדי אובססיבית) ברומן - בבעד ובנגד ובמה יהיה וברגשות אשם ופחדים וחלומות ותקוות והסתרה - בעצם מילאה לי את הראש ומנעה ממני להסתכל על עצמי ולבדוק מה אני עושה עם חיי. בוא נודה בזה - זה ממש ממלא הרבה זמן לחשוב על כל זה. ואז אין פנאי לבדוק את עצמי, את הנישואים שלי - אין זמן לשאול שאלות שהן באמת רלוונטיות לחיים שלי ולא תיאורטיות של :מה יהיה אילו...
יכול להיות שגם לכן זה לא יותר מתחביב, אבל המנגנון שלנו פחות קר משל הגברים - לרגשות, יחסים ושאיפות רומנטיות יש יותר משקל. המשוררת ווילר כתבה כבר לפני מאה שנה: "זה היה תמיד מאז ימי בראשית, ויהיה תמיד עד שהזמן יעצור מלכת: לגבר אהבה היא מצב רוח ולא יותר, לאישה אהבה היא חיים או מוות". אז אולי לא עד כדי כך - אבל יתכן שיעזור לכם להוציא אותו מהראש אם תכניסו לראש משהו אחר - איזה פרוייקט גדול שרציתן לעשות ודחיתן, חלום ישן ללמוד משהו. אתגרו את עצמכן - אולי בני הזוג שלכם יחשבו שזה משונה או מפתיע אבל בהתחשב האלטרנטיבה... אני מזכירה שוב שבמקרה שלי, למרות שהיו לי נישואים מושלמים על פני השטח, הם היו רדודים ביותר מבחינה רגשית ומינית ועם בעיות קריטיות שהתעלמנו מהם עד שכבר לא נשאר מה להציל. אז אני לא מצטערת על מה שקרה כי זה היה בזמן הנכון ובדיוק מה שהייתי צריכה כדי להתקדם בחיי. תזכרו שלפני שפגשתם בברנש הזה שהרעיד את עולמכן הייתן נשים לא תלויות, עם אופי וכוח והשגים ויש לכן את הכח גם להתגבר על הסיפור הזה. ובעיני הבגידה החמורה ביותר היא בגידה עצמית. אל תפנו לעצמכן עורף - אל תשכחו את עצמכן ואת מה שאתן רוצות לעצמכן וליקרים לכן בעתיד. כשתראי אותו בעבודה - הסתכלי לו "בלבן של העיניים" ותרגישי טוב טוב איך הרגליים שלך חזקות , על הקרקע, יציבות וזה משהו שאסור שילקח ממך.

לסיוון ולאור חן.פ
05 יולי 2019, 12:39

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot]