משבר ופרידה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

3 הסברים אפשריים

הודעהעל ידי דורית כהן » 11 אוגוסט 2019, 03:25

גפן היקרה, צר לי על הפרידה שלכם. יחד עם זאת מסתבר שההשפעה של התכנית לגור יחד עליו היתה מאד משמעותית, וזה אומר משהו עליו. כתבת שהוא מעולם לא גר עם בת זוג, ומעולם לא היתה לו מערכת יחסים משמעותית חוץ ממך. זה אומר הרבה. זה אומר שהבשלות שלו לזוגיות, לשותפות, לחלוק את חייו עם מישהי - מאד נמוכה. 
מילא אם היה מנסה לגור איתך ואז מחליט שזה לא מתאים. אבל לחתוך כך את הקשר לפני שהוא בכלל מנסה - זה מעיד על בעייתיות אצלו, ויתכן שאלו דברים שלא ממש יכולת לראות קודם מרוב זה שהתאהבת בו ורצית להתקדם בקשר בצורה רצינית. 

אפשרות שונה להסבר היא שהיה לחץ מצידך לעבור לגור יחד, וזה לא בא ממנו והוא הרגיש כפייה ושתלטנות מצידך, והגיב לכך קשה. ההסבר הזה לא סותר את מה שכתבתי לך קודם, אבל מביא בחשבון שגם לך אולי יש כאן איזו תרומה למה שקרה, וכי יתכן שלא היית מספיק רגישה לקרוא אותו ולהבין שאת מובילה צעד שעדיין מאיים עליו, וכי הוא לא היה מספיק בטוח בעצמו כדי לדבר איתך על כך ולהביע את חוסר המוכנות שלו. אולי חשש מתגובתך. העדיף לחתוך את הקשר מאשר להתעמת איתך. ברור שגם זה בעייתי מצידו, שהוא לא יודע לעמוד על שלו ולהתווכח ולשאת מצבים של אי הסכמה.

אפשרות שלישית - שהוא פשוט לא מספיק אהב אותך וכי מערכת היחסים לא היתה הדדית, ואת לא היית מודעת לכך שאצלו זה לא מספיק חזק כמו אצלך. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580משבר ופרידה גפן
03 אוגוסט 2019, 16:40
3 הסברים אפשריים דורית כהן
11 אוגוסט 2019, 03:25

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים