האם ניתן להתאהב מחדש באותו אדם ?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

זה דורש שינוי יסודי של דפוסים שמפריעים

הודעהעל ידי דורית כהן » 11 אוגוסט 2019, 03:38

שאלה חשובה! ראיתי את זה קורה לפעמים, לא הרבה. זה קצת כמו ניתוח של השתלה - האם האיבר ייקלט או לא. מה הכוונה? בתהליך הייעוץ הזוגי אנחנו מזהים דפוסים שליליים שמכבים את האהבה, דברים כמו - הרגלים פיזיים מעצבנים, סגנון דיבור ביקורתי, חוסר התחשבות, שתלטנות, התפרצויות כעס, קביעת עובדות בשטח, שקרים ועוד...כאשר בן זוג מחולל שינוי רציני בהתנהגות שלו ומתמיד בכך לאורך זמן - לפעמים בת הזוג שלו מצליחה לאהוב אותו מחדש.
יש מעט זוגות שעושים את ה"ניתוח" הזה בתחילת הזוגיות: מתעניינים בצרוה רצינית מה מפריע, מה חסר לבת הזוג ומחליטים לעבוד על כך מן ההתחלה, וגישה כזאת בונה אהבה לטווח ארוך. ואילו כאשר בני זוג אומרים זה לזו - תאהבי אותי כפי שאני, אל תנסי לשנות אותי! (משפט מאד מקובל...) - זו טעות! הרי ברור שכאשר שני בני אדם מתחילים לחיות יחד עליהם להתאים את עצמם זה לזו בהרבה בחינות. "לשפצר" את עצמם לטובת הצלחת הזוגיות.
שורה תחתונה - אם תחליט עכשו לבוא בגישה הזאת ואישתך תתן לכך סיכוי - תסכים להמתין ולראות מה זה עושה לה - יש לכך סיכוי מסויים, אבל לפעמים למרות כל מה שתעשה - הרגש אצלה לא יתעורר מחדש. אי אפשר לדעת זאת מראש. (אוסיף שהסיכוי לגמרי לא קיים אם היא כבר התאהבה במישהו אחר)
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

האם ניתן להתאהב מחדש באותו אדם ? אלמונימי
05 אוגוסט 2019, 13:22
Re: אביטל
05 אוגוסט 2019, 14:43
זה דורש שינוי יסודי של דפוסים שמפריעים דורית כהן
11 אוגוסט 2019, 03:38

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot]