החבר רוצה לפתוח את מערכת היחסים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לא נכון יהיה להתעלם מזה בטווח הרחוק

הודעהעל ידי דורית כהן » 13 אוגוסט 2019, 11:57

יעל היקרה, לקח לחבר שלך הרבה זמן ואומץ כדי להעלות משהו שכנראה חשוב לו והוא לא רוצה להסתיר אותו מפניך. ואולי גם מקווה שבבוא הזמן גם את תתחילי להתקרב להשקפת העולם הזאת.  היה לו חשוב לבדוק את תגובתך, למרות שמן הסתם הוא בוודאי ניחש שתתנגדי באופן נחרץ לרעיון של פתיחת הזוגיות שלכם. 
אני חייבת לומר שיש הרבה זוגות שיש ביניהם פער בנוגע לפתיחת הזוגיות. בחלק מן המקרים השנים עושות של שלהן, היחסים נכנסים לסוג של שיגרה והמחשבה על גיוון נעשית בהדרגה פחות מרתיעה ונראית יותר אפשרית ופחות פוגעת. ובחלק מן המקרים זה נשאר בגדר פנטזיה של אחד הצדדים. יש להביא בחשבון גם את הסכנה של בגידה. זה שרוצה לפתוח את הזוגיות ולא מאפשרים לו - יורד בחלק מן המקרים למחתרת ועושה זאת בלי רשות. חווה את החוויה של מיניות עם אישה אחרת - ללא הרשות של בת זוגו. 
למעשה אילו זה היה מקובל ונורמטיבי לפתוח את הזוגיות, הרבה בגידות מכאיבות היו נמנעות!  ומצד שני - ריבוי הבגידות בפועל - לדעתי אצל 50 אחוזים מן הזוגות, לפחות - מעיד עד כמה הרצון הזה לגוון ולחוות חוויות עם אחרים קיים אצל רוב האנשים, במוקדם או במאוחר.

ויש הרבה אנשים שמשנים את עמדתם בהמשך הזמן, לאחר הפצרות רבות של בן הזוג...

זה לא משהו שאפשר להתעלם ממנו. 
אפשר לחוות זאת בצורה "רכה" יותר: ללכת לסדנאות מגע, טנטרה, לעשות זאת במסגרת של כללים וחוקים שאתם יוצרים לעצמכם תוך כדי התנסות הדרגתית. אפשר להחליט שרק מתמזמזים ולא מקיים יחסי מין מלאים. אפשר להחליט שעושים זאת רק בחו"ל (מה שקורה בחו"ל נשאר בחו"ל...). כל זה על מנת לספק במידה מסויימת את הצורך בגיוון מבלי לגרום לכאב גדול מדי.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580החבר רוצה לפתוח את מערכת היחסים יעל
10 אוגוסט 2019, 14:19
לא נכון יהיה להתעלם מזה בטווח הרחוק דורית כהן
13 אוגוסט 2019, 11:57

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]