נואשת להכונה לקראת גרושין מנישואין פרק ב

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

נדרשת כאן הדרגתיות, התרגלות. בניתם משפחה חדשה מהר מדי

הודעהעל ידי דורית כהן » 13 אוגוסט 2019, 12:17

לילך היקרה, עצוב מאד לשמוע את סיפורך...לי יש הרגשה שבעלך כבר החליט - אולי לאור הלחץ של ילדיו והמשפחה שמורחבת שלו - שעדיף לו להישאר לבד ולא להסתבך עם בת זוג שמגיעה עם הילדים שלה. אין ספק שזהו "תיק" רציני עבור אלמן עם חמישה ילדים משלו. זה לא כמו גרוש שגרושתו יכולה מידי פעם לקחת את הילדים ולחלוק איתו את האחריות ואת הקשיים. הכל עליו, כל האחריות לגידולם היא עליו! ובמצב כזה אני מאמינה שהוא חשוב בעיקר עליהם. וכאשר מופיעים קשיים ביום יום שלכם - הוא לא יכול להתמודד איתם. יותר קל לו לברוח מן הקשיים על ידי הפרידה. 
לדעתי מיהרתם לחבור יחד. (יכול להיות שאתם דתיים ולא יכולתם אחרת להיות יחד - רק באמצעות חתונה). חיבורים כאלו בין שתי משפחות יותר נכון לעשות בהדרגה ובזהירות, אם זה רק אפשרי.
מכיון שיש לכם ילד משותף - כדאי בכל זאת לנסות ייעוץ זוגי אבל לא ללחוץ יותר מדי. עושה רושם שבעלך ממהר לסלך אותך ואת ילדייך מן הבית כדי להקל על עצמו. הנוכחות של כל כך הרבה גורמים בתוך הבית פלוס תינוק שזה עתה נולד - זה היה עבורו יותר מדי. נראה לי שאין לו כוחות עכשו לחזור לזוגיות ולמשפחה המורכבת וזה כרוך ביותר מדי השקעה רגשית עבורו. 
אם יש ביניכם אהבה ומשיכה, יתכן שהפרידה לשני בתים יכולה לעשות טוב לקשר הזוגי ולאפשר לכם להתקרב בהדרגה זה לזו ולילדים להתרגל לנוכחות שלך. בעיני זה מאד טבעי שהילדים שלו יתנגדו שמישהי זרה תיכנס אליהם הביתה במקום אמא שלהם שבוודאי מאד חסרה להם. 
נסי להתייעץ עם איש מקצוע, (או עם רב או רבנית בהנחה שהניחוש שלי לגבי הדתיות שלכם נכון) שאת סומכת עליו.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

נואשת להכונה לקראת גרושין מנישואין פרק ב Lilach
11 אוגוסט 2019, 07:32
נדרשת כאן הדרגתיות, התרגלות. בניתם משפחה חדשה מהר מדי דורית כהן
13 אוגוסט 2019, 12:17
Re: אחת
16 אוגוסט 2019, 05:17

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]