מתחילה להתרחק

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

עליכם להתמודד עכשו עם 3 גורמים:

הודעהעל ידי דורית כהן » 28 אוגוסט 2019, 07:11

מבולבלת יקרה, יש לי הרגשה שהתשוקה המינית שלך ירדה אולי מכמה סיבות גם יחד:
1. הקשר הטוב שהחל עם הידיד שיתכן שכבר משפיע עליך מבחינה רגשית וכן חדר לך ללב אפילו "שאין איזה משהו מיני" - מאד יתכן שיש כבר משיכה ופנטזיות וזה מרחיק אותך מבן הזוג שלך
2. המחוות הקיטשיות של בן הזוג שלך שכבר מעצבנות אותך ומרחיקות אותך ממנו
3. העובדה שהוא דורש ממך דרישות ומעיר לך הערות שפוגעות בתחושת החופש שלך. אף אחד לא אוהב שמעמידים אותו במקום עם הערות ביקורתיות ואומרים לו מה מותר ומה אסור לו לעשות. זה גורם לתחושה של שליטה וקורה הרבה שזה מוליד כעס, ובעקבות הכעס יורדת התשוקה המינית. 

אז עליכם להתמודד עם 3 הגורמים הללו. את צריכה להיות כנה עם עצמך לגבי הבחור החדש הזה, האם יש בו משהו שמרגש אותך ואולי בכל זאת התאהבת בו, או שזה לא רציני והוא נכנס לחייך על מנת ליצור בינך ולבין בן הזוג שלך "שדה קרב" שעליו נבחנת מידת השתלטנות שלו עליך. החוכמה היא להגיע למערכת יחסים לא כוחנית ותובענית אלא קשובה ומתחשבת. כלומר שהוא לא יצטרך לדרוש ממך למשל להתנתק מאותו בחור אלא שאת בעצמך תבחרי אם את עושה זאת מתוך אהבה ודאגה לשלומו של בן הזוג.
במקביל יהיה עליו להבין שהמחוות הקיטשיות שלו - אולי משהו שהוא תמיד הרגיש שזה הייחוד שלו שהוא טוב בזה - לך זה מרגיש מוגזם וזה אפילו דוחה אותך. שיבחר מה לעשות עם זה. לא בתור כניעה או ויתור אלא בתור התחשבות בך.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580מתחילה להתרחק מבולבלת מאוד
23 אוגוסט 2019, 11:57
עליכם להתמודד עכשו עם 3 גורמים: דורית כהן
28 אוגוסט 2019, 07:11

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים