בעיה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

קיימת מרירות וצריך לטפל בה. החברה זה משני...

הודעהעל ידי דורית כהן » 06 ספטמבר 2019, 03:30

אביעד יקר, הבא בחשבון שאישתך ממורמרת, וכי היא צברה וממשיכה לצבור המון טענות כלפיך. 
התחושות האלו קיימות אצלה, בין אם היא משאירה אותן אצלה ובין אם היא מוציאה אותן כלפי אותה חברה. 
אין ספק שזה מעצבן ומקומם שהיא מלכלכת כך עליך, והחברה מעודדת אותה לקטר ולהתלונן עוד יותר, וזה גרוע בפני עצמו...
אבל הנקודה העיקרית היא שהרגשות הללו קיימים אצלה והם צריכים לצאת החוצה, לקבל ביטוי.
מצד שני - גם אתה מלא מרירות.  אין ביניכם שיחות. כי היא רק מקטרת ולך נמאס לשמוע זאת. די ברור שהיא תחפש מישהו שהיא יכולה לקטר לו. 
אני חושבת שעליכם להגיע להבנות חדשות במערכת היחסים שלכם, כנראה בעזרת ייעוץ זוגי. אצל הרבה זוגות יש חלוקה לא שוויונית של מטלות כתוצאה מכך שאחד מבני הזוג עובד יותר שעות ומשמש בתור המפרנס העיקרי, כמו אצלכם. במצב כזה, זה די מתבקש שבת הזוג שעובדת הרבה פחות - תעשה יותר דברים בבית. 
אבל, מסתבר שהיא (כמו הרבה אנשים) - לא אוהבת את מטלות הבית, ומרגישה שזה עול שנכפה עליה ללא בחירה חופשית שלה. משיחות שלי עם זוגות רבים, יש בהחלט בנות זוג במצב כזה שזה טבעי עבורן לקחת על עצמן יותר מטלות בבית ולקום לילדים בלילה כדי לאפשר לבן הזוג יותר מנוחה על מנת שיהיו לו כוחות לעבודה, לפרנסה. 
לדעתי זה אכן נושא שצריך לנהל עליו שיחה רצינית, לא שיחת האשמות. להקשיב מה יש לה לומר על החלוקה הלא שוויונית, להשמיע את דעתך, ולשים דברים על השולחן. כל עוד לא מדברים - זה ימשיך להציק לה והיא תמשיך להתלונן.

אני חושבת שבכל מקרה חשוב שאתה תעריך את מה שהיא עושה, ותשבח אותה על הדברים שהיא לקחה על עצמה על מנת לאפשר לך להמשיך לעבוד ולהיות אבא.

אל תשכח שהיא זו שעצרה את חייה לאחר הלידה הראשונה, והקדישה את רוב זמנה לגידול הילדה. ועכשו היא בהריון עם עוד תינוקת, והכל אצלה יתעכב עוד יותר. ואילו אתה ממשיך לבנות את הקריירה שלך ללא הפרעות מסוג זה. האם היית רוצה להתחלף איתה?? אני מנחשת שלא היית מסכים לכך.

לגבי הקיטורים עם החברה, בעיני זהו פשע שמשתווה לחיטוט שלך בטלפון שלה. זה לא העיקר. העיקר הוא שתתחילו לגעת במרירות ההדדית שלכם ולראות איך מיישיבם את הפערים ביניכם. למשל יכול להיות שאילו היית נענה לפניות שלה לעזרה בבית בסבר פנים יפות, (והיא היתה פונה בצורה יותר נעימה ולא דורשת או מתלוננת) - האוירה ביניכם היתה משתנה. אם אי אפשר להגיע לשינויים מסוג זה לבד, כדאי להגיע בהקדם לייעוץ זוגי.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

בעיה אביעד
31 אוגוסט 2019, 19:45
Re: אביעד אור
04 ספטמבר 2019, 03:45
Re: אביעד
04 ספטמבר 2019, 09:05
קיימת מרירות וצריך לטפל בה. החברה זה משני... דורית כהן
06 ספטמבר 2019, 03:30

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"