תפיסות כלכליות הפוכות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

תפיסות כלכליות הפוכות

הודעהעל ידי יוסי » 10 ספטמבר 2019, 05:55

היי דורית,
שמי יוסי בן 34, נשוי 11 שנים ואב ל3 בנים. הקשר שלי ושל זוגתי תמיד היה קשר של ניגודים והתנצחויות ועם תקשורת דיי לקויה. אנו בתהליך טיפולי עם יועצת זוגית מאוד מוערכת ואכן מתקדמים בעניין ההבנה אחד של השניה.
יש נושא אחד בו אי אפשר לתקשר בצורה נורמלית.. - כסף (מילה גסה?). בזבוז כספים משווע של זוגתי ברמות שמביאות אותנו לקשיים משמעותיים - לא משנה כמה אנסה להסביר את העניין - היא פשוט אומרת שזה מה שהיא צריכה ו(לא משנה כמה) הכסף לא מספיק לה.. חשוב לומר שאובייקטיבית מדובר בבזבזנות (אנחנו משפחה ממוצעת בהכנסות) יש לה הוצאות אישיות בלבד (לא קניות/דלק/ צרכי הבית) של מעל 5000 ש"ח בחודש (ביגוד, הנעלה, איפור, טיפוח...) ולא מדובר על עובדי הייטק.
היועצת שלנו אומרת כי סביר להניח שהנקודה הזאת לא תשתנה והיא (אשתי) מאמינה באמת ובתמים שמגיע לה. פשוט כך.
זה כולל שקרים, הסתרת קניות וכיוצ"ב.
חבל לי וקשה לי לפרק משפחה .. אבל אחרי כמה שנים של ניסיונות לשיפור - זה תמיד נשאר אותו דבר ולא נראה לי שהעניין הזה יכול להשתפר. אני בלחצים רוב הזמן בגלל זה. היחסים שלנו כמובן מתחרבשים. ולדעתי הדבר היחיד שיכול לאזן אותה זה חיים בנפרד (או בן זוג אחר). אני מרגיש שאני עומד במקום רק בגלל ילדנו ואשתי כמובן מודעת לעניין ופשוט ממשיכה בשלה - אומרת שלא מסוגלת ליותר מזה וטוענת שמשתדלת להפחית בצריכה למרות שהמספרים לא משקרים.. 
אגב, כל פעם שעולה מקרה כזה אני זה שצריך 'להושיב' אותה לשיחה (תפקיד שזכיתי בו אבל לא סובל אותו). היא בכלל חושבת שאין על מה לשוחח. ובכלל אני יוצא ה'חופר' והמודאג והיא הילדה החופשיה שמתנהגת איך שבא לה.
יש לך עצה לתקופה הזאת? האם כך נראה הסוף? האם עליי להקשיב לכל ההגיון ולצאת לחיים עצמאיים או להישאר ולו על מנת להיות עם ילדי הקטנים מידי יום? 

תפיסות כלכליות הפוכות יוסי
10 ספטמבר 2019, 05:55
Re: חן.פ
10 ספטמבר 2019, 06:28
Re: יוסי
10 ספטמבר 2019, 07:09
Re: יוסי חן.פ
10 ספטמבר 2019, 07:14
Re: יוסי
10 ספטמבר 2019, 07:25
התמכרות לקניות - דורש טיפול דורית כהן
15 ספטמבר 2019, 06:50