התלבטות קצת לא הגיונית?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re: לטיגי ההגיונית

הודעהעל ידי עדי שם בדוי » 25 ספטמבר 2019, 09:49

טיגי היקרה, למה לא הגיונית? זאת שאלה מאוד הגיונית, חכמה ומנומקת, ואת בכלל נשמעת כמו אישה הגיונית מאוד.
רק מי שהוא לא אישה בגיל 38 יכול להגיד "תתגרשי ותביאי ילד עם מישהו אחר"... זה כמעט מצחיק, סליחה.
הסיכוי לכך שתוך חמש שנים תספיקי גם להתגרש, גם להתגבר, גם למצוא גבר שבהכרח טוב יותר מבן הזוג שיש לך עכשיו, והוא פנוי, שגם רוצה להביא ילד ושהוא במקרה גם אהבת חייך ויש לכם כימיה סוערת וגם שתספיקי להיכנס להיריון... אלה לא סיכויים גבוהים. יש אנשים שמחפשים את כל זה במשך עשרות שנים. את יודעת זאת ולכן שאלת שאלה והיא חכמה מאוד.
לדעתי כדאי לכם להביא ילד ביחד. לא אחזור על הסיבות כי כבר ציינת אותן.
כן רוצה להגיד לך כמה דברים:
1. מה שלמדתי על זוגיות, זה שהכל הולך כל עוד שניכם באותו דף. נשמע שאת מכבדת את בעלך מאוד, ולא נראה לי הוגן כלפיו להשאיר אותו בחשכה מבחינה זו, אלא ליידע אותו ברגשות שלך ובתחושות שלך במערכת היחסים. ניתן לעשות זאת בצורה מכבדת, פתוחה ולא פוגעת עד כמה שאפשר, אני מאמינה שהוא חש משהו דומה... ואולי ישמח לפתוח את העניין ולנסות לשפר אותו ביחד.
2. אני לא יודעת אם משיכה זה משהו שניתן ליצור, אין לי ניסיון בכך, כבר ציינתי בעבר שהתחתנתי מתוך אהבה עצומה וסוערת מאוד, זה לא משהו שהיה חסר אי פעם בחיינו (הפערים בינינו היו אחרים, בין היתר היה חסר לנו בעבר הרבה ממה שיש בזוגיות שלך היום, זה לא מובן מאליו בעיניי ולא משהו שמוותרים עליו בקלות). אבל אני כן יודעת שאינטימיות ותחושת קרבה זה משהו שאפשר לעבוד עליו ולשפר אותו, אל תוותרי על כך לפני שניסיתם. אנחנו עשינו שינוי גדול גם בתחום הזה, ונכון שתמיד הייתה בינינו אהבה ומשיכה, אבל את אומרת בעצמך שזה לא שהוא דוחה חס וחלילה בעינייך, אלא משהו באינטימיות לא זורם לך ומרגיש מאולץ ביניכם. אולי יש דרכים לשפר את זה?
3. בעלי ואני תמיד היינו אוהבים גדולים וחברים קרובים. מה שלא היינו, זה שותפים טובים לחיים. למעשה הצלחנו לעשות ההפך מלהרים ולהצמיח אחד את השני, וכתוצאה מכך נתקעו גם אספקטים נוספים בחיינו. היינו מאוד מודעים לכך ונתלנו רק על אהבה. (בעקבות משבר שחווינו בזוגיות, שעליו כבר סיפרתי פה פעם, פתחנו דף חדש והצלחנו ממש לחולל מהפך, אבל זה סיפור אחר). אנחנו נשואים המון שנים... בשנים הראשונות לנישואיי הסתכלתי על חברות שנמצאות בנישואים כמו שלך, הן היו מדוכאות מכך ותמיד קינאו בזוגיות שיש לי, אמרו לי שעם כל הצרות שלי, אני לא מבינה כמה זכיתי שיש לי את הדבר הבסיסי הזה, שחסר להן. ואני הייתי אומרת, מי צריך את זה... אולי עדיף להן, שמצאו בן זוג שהוא שותף מעולה לחיים, שביחד אפשר להתקדם, להקים משפחה לתפארת, לחיות חיים טובים... לפחות יש להן פרטנר מצוין ושקט נפשי.
אני לא חושבת כך היום, כמובן, כי אחרי לא מעט סבל הצלחתי ליצור משהו אחר, שותפות טובה, שדורשת גם עבודה והשקעה, אבל היא שווה את זה.
זה לא היה קורה אם היינו נשארים באזור הנוחות שלנו, זה לא היה קורה אם לא היינו מסתכנים, נפגעים, נשברים וצומחים. אולי הזוגיות שלכם צריכה ניעור רציני, טיפול איכותי, אולי זה אפשרי.התלבטות קצת לא הגיונית? טיגי
24 ספטמבר 2019, 14:52
Re: טיגי אור
24 ספטמבר 2019, 17:49
Re: טיגי
24 ספטמבר 2019, 18:54
Re: עוד הבהרה טיגי
25 ספטמבר 2019, 04:19
Re: חתול רחוב
25 ספטמבר 2019, 07:10
Re: לעופר, שתיקה שווה זהב טיגי
25 ספטמבר 2019, 07:28
Re: ועוד משהו לחתול רחוב טיגי
25 ספטמבר 2019, 09:14
Re: חתול רחוב
25 ספטמבר 2019, 12:55
Re: התכוונתי לחתול רחוב. טיגי
25 ספטמבר 2019, 07:30
Re: חכם חנוכה
25 ספטמבר 2019, 08:47
Re: לטיגי ההגיונית עדי שם בדוי
25 ספטמבר 2019, 09:49
Re: לעדי היקרה טיגי
25 ספטמבר 2019, 10:37
לדורית, אשמח לתגובה... נראה לי ששאלתי הלכה קצת לאיבוד... טיגי
02 אוקטובר 2019, 12:25
בנתונים שלכם - נכון להביא עוד ילד דורית כהן
10 אוקטובר 2019, 03:15
הבא

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot]