2 שאלות/ תובנות מתבקשות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re: לנבגד היקר

הודעהעל ידי עדי שם בדוי » 10 אוקטובר 2019, 13:55

שנה אחרי, לא דיברתם כבר על הכל? הסיבה שהיה חשוב לי לדעת הכל, זה כדי לגמור עם המידע והחפירה הכואבת פעם אחת ודי (או בתקופה מרוכזת ומצומצמת ככל האפשר), כדי לא להגיע למצב ששנה או שנתיים אחרי זה אני עוד סוחבת שאלות ותהיות עם עצמי, וכדי לא לחזור לזה שוב ושוב, על כל הכאב שכרוך בכל פעם כזאת, כפי שאתה מתאר שאתם עוברים עכשיו.
המטרה שלי הייתה משולשת:
- להבין בדיוק מה קרה, מה היה שם ומה התלווה לזה, כדי שאני אדע מול איזו אמת, כל האמת, אני עומדת. אם אני רוצה לשקם, אני חייבת להבין את כל התמונה שקרתה שם, כדי לדעת עם מה בדיוק אני מתמודדת. זה חלק כואב ברמה שקשה להסביר, והוא בעיני חיוני להצלת הקשר. אם זה לא הכיוון שלך, להציל את הקשר, לשקם אותו - אז אין שום סיבה שתגרום לעצמך את הכאב הזה.
- להבין את הנסיבות, את מה הוביל לשם, כדי ששנינו נוכל להתחיל לפעול אחרת, במילים אחרות לתקן את מה שהיה לא טוב בינינו ושהוביל לכך. זה מצריך כנות עצמית גבוהה, נכונות כנה לקחת אחריות אישית ולראות את החלק שלך בכך ולא רק להיות קרבן, וכל זאת בלי האשמה עצמית... משימה לא פשוטה בכלל, אבל השכר משתלם.
- ובכוכבית סיבה נוספת, שהיא לפתוח את התקשורת שלנו למשהו חדש, הכי פתוח, שבה אפשר להגיד הכל, וזה יהיה בסדר. זה היה מרגש כפי שציינתי, אבל גם מאוד מפחיד וקצת כואב: גיליתי המון דברים שלא ידעתי, שמעתי דברים כואבים ולא נעימים וגם השמעתי. אבל בסוף התהליך הזה מאוד התקרבנו. כפי שלא היינו קרובים מעולם. בעלי גם הרגיש, ששקרים והסתרות ומניפולציות הביאו אותו עד כאן, ושהיה לו הרבה יותר מדי מזה, ושהוא ממש לא מסכים, להגיד לי עוד מילה אחת לא כנה, גם לא כדי לחוס עליי או לגרום לי להרגיש יותר טוב או כדי לרכך את המכה.

אני חושבת שזה לא מומלץ לכם ללא ייעוץ, כי בשלב כזה, זה קריטי שיהיה מומחה/ית שילווה באופן מקצועי את התקשורת ואת חשיפת המידע... כדי שזה ישיג תוצאות. המטרה שבגילוי המידע היא הרי לעזור, לא לגרום סתם לכאב ולמצוקה.
וכמו כן זה מאוד תלוי בסיפור... במקרה שלנו מדובר במשהו די קצר, בבגידה שלא מגיעה בכלום למה שיש בינינו, ובאישה שאלוהים יסלח לי, אבל לא מהווה עבורי שום תחרות בשום מישור שהוא:)

2 שאלות/ תובנות מתבקשות אצילית
26 ספטמבר 2019, 17:41
Re: לנבגד היקר עדי שם בדוי
10 אוקטובר 2019, 13:55
Re: אור
10 אוקטובר 2019, 10:11
Re:לעדי נבגד
10 אוקטובר 2019, 09:51
Re: לנבגד היקר עדי שם בדוי
10 אוקטובר 2019, 07:41
Re:שאלה לעדי נבגד
10 אוקטובר 2019, 06:46