נשואה קצת מעל שנה ובגדתי בבן זוג שלי.

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

בגידה שהיא סימפטום לבעיות אחרות

הודעהעל ידי דורית כהן » 10 אוקטובר 2019, 03:00

מצוקה יקרה, בנוזף לתשובות המצויינות שקיבלת מכמה משתתפים קבועים של הפורום, אני רוצה להוסיף כמה דברים. על פי התיאור שלך עוד לפני הבגידה היחסים שלכם היו בעייתיים. יש ביניכם פערים כמו למשל בנושא ההוצאות והבילויים, וכתבת שהסקס לגמרי הפסיק. לי זה נראה על פי תיאורך שחלק מן הבעייה קשור לדימוי הגוף שלך. כאשר את מרגישה מלאה מדי, את לא אוהבת את גופך ואת עצמך, לא מרגישה מושכת, קולטת גם מבעלך שזה מפריע לו ואז את נמנעת מסקס איתו. את בורחת לשתייה מופרזת ובילויים - צמאה לחיזורים ולמחמאות וברגעים החלשים האלו קרה מה שקרה עם הידיד. 
לדעתי עליך לפנות לטיפול פסיכלוגי אישי כי את בסכנה להרס עצמי. השתייה, האכילה, הבגידה, הפניית העורף לגבר אותו את כל כך אוהבת - כל אלו הינן פעולות שנותנות לך כיף וריגוש רגעי ומיידי, עוזרות לך לשכוח את התחושות העצמיות הקשות, אבל מצד שני שני גורמות להרס עצמי. מעבר לשתייה ולאכילת היתר - כאשר את גם בוגדת - את כבר פוגעת בבעלך האהוב. לדעתי זה האיתות המובהק שעליך לעצור את הכיוון הזה ולברר עם עצמך מה ניתן לעשות כדי שתתחילי לאהוב את עצמך. 
בנוסף לטיפול פסיכולוגי אישי, אני יכולה להציע לך להתחיל להכניס ליום יום שלך דברים קטנים שיגרמו לך להערכה עצמית קצת יותר גדולה. אם זה להיכנס למסגרת של אכילה בריאה. למשל להחליט שאת מכניסה רק אוכל בריא ושומרת על הגוף שלך. מפסיקה להכניס אלכוהול.  אגב,  ידעת שאלכוהול מאד משמין? (זוהי אחת הצורות של פחמימות).
מאד יתכן שבעלך הפסיק ליזום סקס כי היה לו קשה עם הסירובים שלך. אני שומעת זאת מהרבה גברים (ונשים), שחוויית הסירוב לסקס היא מאד קשה ומתחילים להימנע אפילו מלנסות כי כל כך לא נעים לקבל סירוב.
מעבר לטיפול האישי - אני חושבת שאתם זקוקים לטיפול זוגי, וזה חשוב שתעשו זאת בהקדם. לפני שהאהבה תידעך. כי במציאות היומיומית שלכם כפי שתיארת אותה - כבר בשנה הראשונה לנישואים - האהבה לא תחזיק מעמד זמן רב. הרבה יותר קשה להדליק אותה מחדש לאחר כמה שנים של כיבוי, מאשר עכשו שהיא עוד קיימת לפי דברייך.
אני מקווה שתהיי מסוגלת לקבל את התשובה שלי ולהתחיל לפעול ולקחת את החיים שלך בידיים. אני פונה כאן לחלקים היותר רציונלים וחזקים שיש בך!
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

נשואה קצת מעל שנה ובגדתי בבן זוג שלי. מצוקה
02 אוקטובר 2019, 00:09
Re: מצוקה אור
02 אוקטובר 2019, 03:46
בבקשה קראי את התגובה שלי!!!!! חן.פ
02 אוקטובר 2019, 11:08
Re: .מחזק אותך ומצטרף בחום להמלצה להתקשר לערן 1201 רותם
02 אוקטובר 2019, 14:28
Re: תודה רבה מצוקה