מבולבלת

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לשקול לקחת פסק זמן בזוגיות

הודעהעל ידי דורית כהן » 10 אוקטובר 2019, 06:12

אנה היקרה, (את כותבת מאד יפה) את מאד צעירה עדיין, וזה טבעי שאת נמשכת לחוויות חיצוניות - התאהבויות, ובכלל לבדוק עד כמה זהו בן הזוג שמתאים לך. לדעתי אחת המטרות העיקריות של הגיל הזה היא להבין לעומק מה את צריכה מבחינת בן זוג. אלו תכונות חשובות לך בכל ההיבטים - שותפויות בבית, מטרות בחיים, סגנון חיים, חיבור רגשי אוהב, וכמובן משיכה מינית והתאמה מינית. זו הסיבה שהרבה בגילאים שלך מחליפים בני זוג ו"טועמים" ומתנסים הרבה יותר, גם כדי להכיר כמה וכמה טיפוסים שונים וגם כדי להכיר את עצמך בתוך מערכת יחסים. 
אני חוששת שהמחשבות שמלוות אותך כאן, עכשו, עלולות להתגבר יותר ויותר, וכי עליך להציף אותן מול בן הזוג שלך. את כמובן לוקחת כאן את הסיכון שעלולה להיות פרידה מצידו, כי זה יפגע בו שישלך מחשבות כאלו, אבל אתם לא באותו שלב בחיים. הוא בוגר ממך בחמש שנים ובגילאים האלו זהו פער משמעותי מבחינה זו. הוא כבר עבר מן הסתם כמה מערכות יחסים ויודע להעריך את מה שיש לו איתך. אבל את לא באותו מקום. 
אני חושבת שראוי לשקול את האפשרות של פרידה, פסק זמן משמעותי. כאשר המטרה היא לבחון מה זה עושה לשניכם. בעיקר לך, כי הוא נשמע לי שלם עם הקשר ורואה אותו מתמשך לטווח ארוך.

במידה ובמהלך פסק הזמן הזה את תגיעי למסקנה שאת אוהבת אותו ורוצה רק אותו, ארחי שתתנסי עם אחרים - הבחירה בו תהיה ממקום בוגר יותר ושלם יותר. אם הוא מאד אוהב אותך, יש סיכוי שהוא יחכה לך, או יחזור אליך במקרה כזה. הכרתי זוגות רבים שעשו פסק זמן כזה ונפרדו ממש, וחזרו והתאחדו לאחר כמה חודשים (או אפילו שנים!)

זו החלטה מאד לא קלה, ואת לוקחת סיכון גדול לאבד אותו, אבל מצד שני - את לא שלמה עם הקשר. אי אפשר להתעלם מכך וממה שזה יכול לעולל לקשר שלכם בהמשך, אם לא תעשי את הצעד הזה. סוג של "הרעלה" איטית שמעכירה את האהבה ומסכנת אותה בכל מקרה, לרבות האפשרות שתבגדי בו - מה שיפגע בו בצורה אנושה.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

מבולבלת אנה
06 אוקטובר 2019, 13:00
לשקול לקחת פסק זמן בזוגיות דורית כהן
10 אוקטובר 2019, 06:12

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]