התאהבתי בו..אבל הוא טרם /:

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

להכיר בבעיית ההתפרצויות והעצבים שיש לך

הודעהעל ידי דורית כהן » 10 אוקטובר 2019, 06:24

ד.א. יקר, אתה מאיר לכולנו נקודה מאד משמעותית: עד כמה התפרצויות מסוכנות לקיומה של אהבה. כתבת שאתה "נפגע ממנו ואז לוקח ללב ומתפוצץ מתוך עצבים וחוסר אונים".
להתפוצץ מתוך עצבים - אני מבינה זאת בתור התפרצות של כעס. אין דבר שמכבה יותר את האהבה מאשר התפרצות של כעס ועצבים. זה מכניס את האדם האחר, זה שנאלץ לספוג את ההתפרצות, למצב זמני של פחד ובהלה, שלא לדבר על סטרס. כאשר אתה הוא המקור לתחושות השליליות הללו. 
במקום שאתה תהיה בעיניים שלו המקור לתחושות של בטחון, אהבה, קירבה, תמיכה - אתה הופך להיות איום על שלומו הרגשי. מכיון שזה קרה כל כך מוקדם ביחסים שלכם - זה הבהיל אותו ובצדק. כלומר עוד לפני שהוא התאהב בך לעומק - כבר הברחת אותו והכנסת אותו למצב של התגוננות וזהירות מפניך. בתנאים כאלה אהבה לא יכולה להתפתח. יש מעט מאד אנשים שלא נבהלים מהתפרצויות ומצליחים להתגבר עליהן בקלות. אצל רוב האנשים זה יוצר רתיעה והתרחקות.

תפוס את עצמך בידיים והחלט שאתה מטפל בנטייה שלך להתפרצויות. זה יזיק לך בכל מקום. יש דרכים לגבור על כך אבל הצעד הראשון הוא להכיר ולהבין מה זה עושה לזולת.
יכול להיות שאם תכיר בכך מולו ותבטיח לו שאתה מתחיל לטפל בבעייה הזאת - הוא יתן לכך סיכוי.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580התאהבתי בו..אבל הוא טרם /: ד.א
06 אוקטובר 2019, 14:35
להכיר בבעיית ההתפרצויות והעצבים שיש לך דורית כהן
10 אוקטובר 2019, 06:24

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]