זוגיות מחוץ לנישואין

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re:

הודעהעל ידי אאא » 11 אוקטובר 2019, 10:45

קשה לי להגיד עליך שאתה חלאה. זה נכון שזה לא מצב אידיאלי, אבל החיים מזמנים לנו כאלה, שבהם מה לעשות, אנחנו לא תמיד בוחרים את הבחירה הכי נשגבת והגונה.
ההתלבטות שלך האם להתגרש היא מובנת. רק אתה יכול לענות על השאלות האלה, אבל כמה נק למחשבה, שבזמנו קיבלתי ממטפלת שהתייעצתי איתה וקצת עזרו לי:
1. האם לפני שפגשת את האחת, כשהיו קשיים בינך לאישתך, רעיון הגירושין עלה בראשך ( בהומור אני מנחשת שלא, כי גברים מתקשים אפילו לקום מהספה, שלא לדבר על ליזום צעד של לעזוב בית).
2. כיצד אתה רואה את עצמך, ללא הקשר עם המאהבת, בעוד 5, 10, 15 שנים?
3. האם אתה מרגיש נשארה בינך לבין אישתך עוד טיפת אהבה או משיכה? אתה יכול להגיד עליה שהיא נאה? מריחה טוב? מצחיקה? מעניינת?
משהו אחד ?

חוץ מזה, כן - הילדים יחוו משבר - שיהיה קשה להתגבר עליו בינכם במיוחד אם תעזוב ישר לזרועותיה של אישה אחרת. אז כבר לאף אחד לא יעניין התסכול והאכזבה שאתה חשת על הדרך כל השנים - אז אתה סתם תהיה בוגד מסריח ןשפל ולא יעזור כמה אנושי וצפוי היה הצעד הזה.
האישה - אתה אומר שתשבור את ליבה בגלל השנים ש"גזלת" ממנה. אבל היי - אלו היו השנים שלך גם, גם אתה נתת וגם היא "נהנת" ממך בשנים האלה, כמפרנס, כאבא, כשותף.
התבונן עמוק לעצמך - נכון שזה קשה ויהיו האשמות ודמעות, אבל אם אתה באמת לא רואה עתיד משמח עם האישה היקרה הזאת , וזה לא בר תיקון או שהמאהבת אולי באמת היא אהבת חייך הגדולה, אז למה להמשיך ולגזול מאישתך גם את שאר השנים בשקר. תהיה בן אדם - תתמודד עם הפחד שלך לצאת ה"איש הרע", עמוד מאחורי מעשיך - תיזום שיחה קשה, תתכונן שיאמרו דברים לא נעימים ויהיו דמעות, כאב והלם. אבל - אם אתה כל כך אוהב את האחרת ואושרך העתיד הוא איתה , לכל דבר יש מחיר (כולל המזונות) אז שלם אותו ולך לדרכך.
בסופו של דבר, החברים המשותפים יהיו מאוכזבים, המשפחה המורחבת תהיה בהלם, הילדים - תצטרך לעבוד קשה מאוד על הקשר איתם, אבל אף אחד לא מת מזה. אנשים מתגרשים. אף יועץ לא יוכל לגרום לך לאהוב אישה שאתה לא אוהב או לא לאהוב אישה שאתה כן אוהב. לחיות חיים לא אותנטיים, גובה מחיר. ובסוף, יתכן שאם תחליט לבחור להשאר רק כי "ככה צריך", אתה ואישתך תשלמו על זה , בחיים של מרירות. וגם אל תשכח שיום יבוא והילדים יעזבו את הבית.
אז אולי קודם תבדוק אם הקשר השני נובע מאהבתך לאישה השניה, מתוך רצון אמיתי לשנות את המקום שלך, או שזה רק משבר זמני, שאתה לא מוכן להתחייב אליו. גם לאישה השניה, למרות שהיא כביכול מודעת לתשתית של הקשר שלכם, מגיע לדעת.
אגב, אני לא הייתי מעורבת ברומן, אבל התלבטתי אם להתגרש, גם שאלתי בפורום פה. בסוף התגרשתי למרות שזה הסב לבעלי כאב רב ושינה במידה את מסלול החיים של ביתנו הקטנה.היום אחרי כמה חודשים , אני מבינה עד כמה הצעד הזה היה נחוץ לשפיות שלי. למרות האתגר, למרות שכולם אמרו שאני אנוכית, אמא חסרת אחריות, שבחיים לא אמצא מישהו כזה, שאני אשאר לבד, שאני אהיה ענייה. למרות שאנשים שחשבתי לחברי, הפנו לי עורף. למרות כל זה - לחזור הביתה, ולדעת שאני חיה את האמת, בלי להעמיד פנים. שאני והגרוש בדיוק מה שאנחנו צריכים להיות - הורים אוהבים לביתנו, ולא גם זוג. עד שלא מרגישים את האחת הרווחה של להכנס בערב הביתה בלי להצטרך להעמיד פנים, לבלוע צפרדעים ולשקר לעצמי ולו שהכל בסדר, רק כדי שכולם יהיו מרוצים.
אני בטוחה שיגדפו אותך פה בלי סוף. אני מציעה לך להתעלם. כי לא הם חיים את החיים שלך, אלא אתה. רק תשתדל, לסיים עם השקר מהר ולחיות חיים אמיתיים, כנשוי או כגרוש, כי בסוף זה יתפוצץ לכולם בפנים.

זוגיות מחוץ לנישואין אחד וארבעים
11 אוקטובר 2019, 00:59
Re: אאא
11 אוקטובר 2019, 10:45
Re: לאאא אור
11 אוקטובר 2019, 16:47
Re: אחד וארבעים
11 אוקטובר 2019, 17:22
Re: .. ניר
12 אוקטובר 2019, 17:52
Re: לניר אחד וארבעים
13 אוקטובר 2019, 04:12