קבלת החלטה קשה בזוגיות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

קבלת החלטה קשה בזוגיות

הודעהעל ידי נמצא בדילמה » 27 אוקטובר 2019, 19:56

שלום דורית,
הכרתי את בת הזוג שלי בעת עבודה בחו"ל לפני כ-7 שנים ולאחר כשנה-שנתיים של קשר מרחוק החליטה לעבור לארץ כדי שנוכל לבחון את הקשר מקרוב. אני בדיוק התחלתי את לימודיי האקדמאיים בארץ ולכן בחינת הקשר בחו''ל לא עמדה על הפרק.התמודדנו ביחד עם הרבה תהליכים וקשיים הכוללים את קליטתה בארץ, לימוד השפה, גישור על הבדלים בינינו הנובעים גם מהבדלי תרבות ושפה וכן עבודה על פתיחות התקשורת בינינו.בכל התקופה הזו שהיא בארץ (כ-5 שנים) היא שומרת על קשר כמעט יומיומי עם משפחתה, באמצעות שיחות טלפון ושיחות וידאו ומבקרת בין פעם לפעמיים בשנה בחו''ל לתקופה של מספר שבועות. את משפחתי אנחנו פוגשים בערך בכל סופ"ש שני.אנחנו כרגע עומדים במצב שאנחנו מאוד אוהבים, אכפת לנו אחד מהשניה ומרגישים שאנחנו נמצאים בגיל שכבר מתאים לנו להתקדם בקשר. אך עם זאת, יש בינינו הרבה מתחים וספקות בנוגע לעתיד. חשוב לי שהעתיד שלנו יהיה בארץ ואני רוצה להמשיך לגור פה, קרוב למשפחה שלי. מנגד, לבת הזוג שלי מתחיל להיות קשה בתקופה האחרונה והיא לא בטוחה לגבי המגורים בארץ בעתיד והיא רוצה שנעבור לחו''ל לתקופה של מספר שנים כדי לגור קרוב למשפחה שלה.אחד מהתסריטים שעלו הוא להתחתן ואח"כ לעבור לתקופה של כשנתיים לחו''ל ואז לחזור לארץ. אך אני חושש שלאחר שנגור שם והיא תהיה קרובה למשפחה שלה יהיה לה אף יותר קשה לחזור להמשיך את החיים שלנו בארץ. אני מאמין לה שהיא מתכוונת לזה עכשיו, אך אני חושב שהרבה יכול להשתנות.

תסריט אחר הוא שכל אחד יילך לדרכו. אבל רק המחשבה על הסיטואציה מעציבה אותנו מאוד, בעיקר לאחר העבודה הקשה שהשקענו בקשר ושהסיבה לפרידה תהיה פרקטית ולא רגשית.
אשמח אם תתני לנו איזו עצה איך להתמודד עם החלטה כזאת גדולה.

קבלת החלטה קשה בזוגיות נמצא בדילמה
27 אוקטובר 2019, 19:56
Re: ענת
28 אוקטובר 2019, 09:25
מסכימה עם ענת דורית כהן
31 אוקטובר 2019, 15:55

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]