זוגיות ופנטזיות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אני מפנה אותך לבדוק את הדימוי העצמי שלך קודם כל

הודעהעל ידי דורית כהן » 28 ינואר 2020, 09:09

ירון היקר, אני מסכימה עם אצילית שקריאת ספרים ארוטים היא מסוג ההתמכרויות הפחות מזיקות. 
אני רוצה להחמיא לך על המכווונות הגבוהה לקירבה עם אישתך: הרצון שלך להתחבק יחד על הספה, המוכנות שלך "ללבוש מסכה" של גבר תקיף ודומיננטי בסקס שלכם למרות שזה לא הטבעי שלך, מתוך זה שאתה קורא מהם הצרכים שלה.
אני יכולה להבין את הדאגה שמופיעה לך שאולי עם הזמן היא תתחיל לחפש בחוץ גבר מן הטיפוסים הדומיננטים והמאצ'ו שיוצרים אותם בספרים האלו. 
אבל לדעתי הדאגה שלך מועצמת כי זה מתיישב לך על דימוי עצמי לא מספיק חזק שלך. אני חושבת שאילו היית מרוצה ממי שאתה, כמו שאתה, מכיר בערך עצמך ולא כל הזמן מרגיש קטן ולא שווה ומובס על ידי "טיפוסי האלפא" הדמיוניים המופיעים בספרים - זה היה פחות מדאיג אותך ומזיז לך. 
לכן אני שולחת אותך לעבוד על הדימוי העצמי. לבדוק עם עצמך (או בטיפול) מה לא שלם לך מול בתפיסתך את עצמך? מה חסר? אחרי שתעשה זאת, חשוב על דבר אחד שתמיד רצית לעשות ולא ביצעת אותו. נסה להכניס אותו לשיגרה שלך. לדוגמה - אימון גופני כלשהו. לדעתי, אם תצליח להכניס שינוי התנהגותי כזה שיגרום לך להרגיש יותר טוב עם עצמך - זה מסוג הדברים שבונה דימוי עצמי חיובי. שאתה שם לך מטרה מסויימת, (אפילו קטנה) נכנס לפעולה ומשיג אותה. עצם ההצלחה וההגשמה הזאת גורם לך להרגיש עוצמה מסויימת בעולמך: נתתי לעצמי מילה ועמדתי בה. אפשר לסמוך עלי. ואחרי פעולה אחת כזאת, קח על עצמך עוד פעולה. כך בונים דימוי עצמי בלתי תלוי באחרים. זה קורה מבפנים. 
בסופו של תהליך כזה אתה הרבה יותר מרוצה מעצמך, ואתה גם משדר זאת לכל הסביבה שלך. ואז גם החששות שמא היא תבגוד בך עם גבר "שווה" יותר - ייעלמו.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

זוגיות ופנטזיות ירון
20 ינואר 2020, 07:28
Re: ירון
21 ינואר 2020, 13:28
Re: לירון אצילית
21 ינואר 2020, 14:05
אני מפנה אותך לבדוק את הדימוי העצמי שלך קודם כל דורית כהן
28 ינואר 2020, 09:09
Re: ירון