זוגיות עם מחסומים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

חרדת ביצוע

הודעהעל ידי דורית כהן » 05 פברואר 2020, 17:11

אנונימית יקרה, מה שאת מתארת ביחסי המין שלכם מעיד על כך שבן הזוג שלך מאד רגיש, אולי גם פגיע, וקצת חסר בטחון. לדעתי מאיימת עליו המחשבה שלו שאת כדבריו "הגבר" בליזום סקס. זה שם אותו במקום לא נוח של ריצוי ויתכן שנוח לו ומוכר לו רק כאשר הוא מרגיש שהוא היוזם. וכאשר הוא קלט שאת רוצה סקס איתו הרבה, הוא מרגיש לא במקום המוכר והנוח לו וזה חוסם אותו. הוא מייד מתחיל לחשוב שמשהו אצלו לא בסדר, או לא גברי. זה יוצר חרדת ביצוע, שמפריעה לזיקפה ולכל שאר התהליכים, לרבות משחק מקדים. כי אם הוא חרד שמא לא תהיה זיקפה, אז ברגע שסוף סוף יש לו זיקפה, הוא צריך שתהיה עכשו חדירה, כי הוא בחשש שמא אחר כך לא יצליח לו, ואז הוא עובר ישר ממשחק מקדים לחדירה...
מאד יתכן שזה אכן לא איפיין אותו בסטוצים, כי בסטוצים הרבה אנשים (ונשים) מתנהגים באגואיסטיות בריאה, חושבים קודם כל על עצמם ולא חוששים מן הרושם שיעשו על בת הזוג. אבל במערכת היחסים שלכם מאד חשוב לו מה את חושבת עליו וזה מגביר את חרדת הביצוע שלו.
כמו כן, ברגע שכבר היה "פישול" בסקס פעם אחת, הרבה גברים חוששים שמא יהיה פישול נוסף. זה קורה להרבה מאד גברים. לדעתי אצלכם קרו שני הדברים, ושניהם גם יחד חסמו אותו.
אני חושבת שמתוך ההבנות האלו כדאי בשלב הראשון אכן לאפשר לו ליזום יותר, ולעזור לו כאשר הוא מאבד זיקפה. עם הזמן, ככל שההתקשרות ביניכם תהיה בטוחה יותר, אני מאמינה שהבעיות האלו ייעלמו. עם הזמן אני מאמינה שהוא יהיה פנוי יותר ורגוע יותר לחשוב עליך ולהתרכז גם בך.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

זוגיות עם מחסומים אנונמית 678
02 פברואר 2020, 12:43
Re: לא יכול לתת לך תשובה באורך הראוי לקושי אליהו
02 פברואר 2020, 14:52
חרדת ביצוע דורית כהן
05 פברואר 2020, 17:11

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]