הצעה. נא לא לטרוף אותי

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re: תכלת

הודעהעל ידי עדי שם בדוי » 09 פברואר 2020, 23:07

זה בסדר:) צדקת בדברייך, עברתי עינוי ארוך ומתמשך, אין לי הגדרה אחרת, שכפי הנראה שינה אותי לתמיד והרס הרבה ממה שהייתי, ועם חלק מהשלכותיו הפסיכולוגיות והממשיות, אני מתמודדת עד היום.
וביחד עם זאת, המשבר הזה הוא הדבר הכי טוב שקרה לנו בחיים. האהבה האדירה שאנחנו זוכים לחוות בחיינו, נדירה מאוד אבל אמיתית, עם פתיחות פסיכית והבנה עמוקה מאוד ורצון רק לעשות טוב אחד לשני בכל רגע... וכל זאת פה על הקרקע ומאוד אמיתי, ובבית שלנו, תחת קורת הגג שלנו, ועם הילדים החמודים שלנו, הזוגיות שתמיד חלמנו עליה... שחתרנו אליה במאמצי-על במשך כל החיים המשותפים שלנו, ואף פעם לא הצלחנו להשיג, לא בטיפול זוגי ולא במאות שיחות והסברים וניסיונות... זוגיות חדשה לגמרי וחיים אחרים, שאפשריים רק כשהכל נשבר לגמרי... ואז נבנה מחדש. את יודעת מה מדהים? כמה השפעה יש לזוגיות טובה על כל אספקט אחר בחיים שלך. מי ידע??

מה גרם לבעלי לרצות לשקם את הקשר שלנו? הוא רצה את זה תמיד. זה הדבר שהכי רצינו. הייתה לנו אהבה מאוד גדולה, כל הסיבות הבנאליות לבגידה כמו שחיקה, שגרה וסקס - זה ממש לא היה הסיפור שלנו. למעשה, החיים שלנו תמיד היו די מרגשים. לעומת זאת, היו לנו קשיים רבים אחרים. אני חושבת שהבגידה הביאה אותו להכרה שהנישואים שלנו ממש בסכנה, וזה גרם לו להמון בלבול ורצון לשקם ובכל זאת לתת לנו צ'אנס.
כמובן שחשדתי, אני לא טיפשה במיוחד, ויש לי אולי חסרונות שונים ומשונים, אבל אינטליגנציה רגשית זה הסופר-פאוור שלי. חשדתי מהרגע הראשון וכל החשדות שלי, מהראשון ועד האחרון, קטן כגדול, התאמתו באופן מדויק.
לא מדובר בתקופה של שנה. אני לא הייתי מתגברת על בגידה כל כך ממושכת, אני די בטוחה שלא הייתי נשארת.
בתקופת הבגידה, הלא ממושכת יש לציין, לשאלתך, סבלתי מריחוק. אבל זה היה יותר כמו ניכור. הודרתי מכל מיני דברים. הופנה כלפי המון כעס. בעלי היה במצוקה באותה עת, ואני ניסיתי בכל דרך לעזור לו, ונתקלתי בחומה בצורה של האשמות וניכור ברמה לא הגיונית בכלל.
מנגד, בגלל שהוא היה בבלבול גדול, הוא כל הזמן ניסה לתקן, לקרב אותי, לבקש שננסה לשפר את הזוגיות שלנו. אחרי זמן מה, הוא התאכזב לגלות כל מיני מגרעות של אותה אישה האחרת, ובהשוואה אליה פתאום אני נראיתי בעיניו במלוא הקסם והיתרונות. הוא החמיא לי המון, ציין כל מיני תכונות טובות שלי ואפילו ממש חיזר אחריי... זה לא הפתיע אותי, כי הוא בנאדם של מחוות ורומנטיקה... אבל בשילוב החשדות שגם ככה היו לי, כל מחווה שלו ממש פצעה אותי, כי היא נתפסה בעיני כעוד הוכחה שאני כנראה צודקת, ושהוא ממש ממש בוגד בי.

מה קרה אחר כך? על שנה שלמה של תופעות פסיכיות לגמרי, כבר קצרה היריעה וחפרתי כרגע מספיק. אבל אציין רק בכותרות: הלם, השפלה ושברון אמיתי, עצב שלא הרפה לרגע והפך לדיכאון, שפינה מקום לחרדות קשות בכל תחום בחיי, נזקים נפשיים כמו פגיעה קשה בדימוי העצמי שהורסת כל דבר שאת מנסה לעשות, חשדנות, אובססיביות, חוסר ריכוז, קשיי תפקוד, קשיי שינה, התרחקות חברתית והסתגרות, פגיעה מקצועית בקריירה של שנינו, הפסדים כלכליים מסיבות שונות ומשונות... פגיעה מסוימת בילדים (שאגב, התבררה רק אחרי יותר משנה... למרות שהם לא מודעים למה שקרה, משבר כזה לא עובר בלי מחיר. כעסים שלהם כלפי בעלי, זלזול כלפיו ופגיעה בסמכות שלו, ירידה בלימודים ובעיות אחרות שלא היו להם מעולם ופתאום צצו להן משום מקום... הבנת את התמונה).

והנושא האחרון לקינוח: האמון שלא יחזור לעולם.
אחרי שכל הבעיות נפתרות, וחלק מהתופעות נעלמות, ועם אלו שלא נעלמו פשוט מתרגלים לחיות... הדבר האחרון שאפשר לתקן, זה האמון. אי אפשר לתאר מה זה חיים בלי אמון, ושלא תטעי, כשהוא נשבר - זה לשני הכיוונים.
הבנו כבר מזמן שזה לא משהו שאפשר להחזיר, אנחנו הולכים על רעיון אחר.

וזה היה ממש בקצרה. אז מה שאלת? :)

הצעה. נא לא לטרוף אותי אליהו
09 פברואר 2020, 07:58
לא יעזור נבגד
09 פברואר 2020, 10:34
Re: נבגד נכבד אליהו
09 פברואר 2020, 14:47
Re: אליהו עדי שם בדוי
09 פברואר 2020, 16:45
Re: עדי את כותבת מהלב וכואב לקרוא אליהו
09 פברואר 2020, 17:23
Re: הפוך אליהו עדי שם בדוי