סופה של זוגיות ארוכת שנים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מוקדם מדי להכריז על סופה של הזוגיות

הודעהעל ידי דורית כהן » 23 מרץ 2020, 09:10

הדר היקרה, תיארת בצורה כל כך מדוייקת כיצד זוגיות מתחילה וממשיכה להישחק, להתפורר, עד המצב שרוב תחומי הקשר נפגעים. תאירת איך זה התחיל מן הכעסים שלך כלפיו על כך שהוא היה מתפרץ על הילדים, על הטלטלות הכלכליות, על הקושי להתקרב אליו בסקס עקב הכעסים שלך עליו.  
עם כל תחושותיך הקשות, אני חושבת שבתור אמא לילדים, בתור בוגרת שהקימה משפחה, נכון יהיה כן לתת סיכוי לטיפול זוגי. כרגע את בטוחה שהפסקת לאהוב אותו. אני יכולה להבין שבמערכת יחסים שהיום יום שלה מורכב מריחוק, תלונות, ביקורת, התפרצויות - תקשורת לא נעימה ושלילית - האהבה פשוט נחנקת ומתאדה, וכאשר זה מתמשך כל כך הרבה שנים ,  זה מה שאת מרגישה כיום, שאין סיכוי שהאהבה תחזור, ואת לא רוצה לוותר על ההיבט הזה בחיים שלך. אני מסכימה איתך שלא נכון לוותר על אהבה, אבל מה אם ניתן להחיות את האהבה שלך ושל בעלך?? 
הוא מציע טיפול זוגי:
מה שאפשר לעשות בטיפול זוגי זה מצד אחד לשוחח ולעבד מטענים שליליים שהצטברו מן העבר הרחוק והקרוב, ומצד שני לקבל כלים בעזרתם איכות הקשר משתפרת, בהווה. היכולת לנהל שיחה, שליטה בכעסים והתפרצויות, התחשבות, נתינה, ביטוי אותנטי של הצרכים והרצונות, ללמוד איך מבקשים סליחה ואיך סולחים ומשחררים...אם הבנתי נכון - מעולם לא עשיתם זאת. ברור שלא תמיד זה מצליח. לפעמים זה באמת מגיע מאוחר מדי, ולא ניתן להחיות את האהבה.

אבל אם לא תנסו - לא תדעו.

תארי לעצמך שאולי זה כן יצליח? מה זה ישדר לילדים שלכם? וכמה עדיף זה יהיה להמשיך להישאר המשפחה המקורית והטבעית במקום לנסות להתחבר עם בני זוג חדשים ומשפחותיהם בזוגיות ב'? 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

סופה של זוגיות ארוכת שנים הדר
16 מרץ 2020, 09:52
Re: איזה עצה ? דקל
16 מרץ 2020, 17:57
מוקדם מדי להכריז על סופה של הזוגיות דורית כהן
23 מרץ 2020, 09:10
Re: כן כן גם אני
23 מרץ 2020, 09:32
Re: אני