בעלי אמר שלא נמשך אליי ולא אוהב אותי

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לנצל את המשבר בתור הזדמנות לערוך שינויים בדפוסים שלכם

הודעהעל ידי דורית כהן » 23 מרץ 2020, 09:35

מיואשת יקרה, ממש צר לי על מה שעובר עליך. לגלות שלבעלך היה קשר עם מישהי זה הכי מכאיב, ומעבר לכך - שהוא אמר לך שהוא לא אוהב אותך ולא נמשך אליך, אלו דברים מאד פוגעים וקשים.
מכיון שאת כן אוהבת אותו ורוצה להציל את הזוגיות שלך, אני חושבת שהדבר היחידי שיש לו סיכוי מסויים להצליח זה אכן ללכת לייעוץ זוגי. כנראה שבמשך השנים שאתם נשואים בעלך ראה אותך בתור מובנת מאליה, שקופה, התאמת את עצמך אליו וקצת איבדת מן הערך העצמי שלך לאורך הדרך הזאת. והנה הוא הגיע למסקנה שהוא מחפש בת זוג שמשמיעה את קולה ואת דעותיה, טיפוס יותר אסרטיבי! הזוגיות שלכם התעצבה על פי דפוסים שיצרתם בשנים הראשונות, ועל פי דינמיקה מסויימת שהתפתחה ביניכם. אחרי 18 שנים ככל הנראה הגיע הזמן לשנות דפוסים ולהתארגן מחדש בזוגיות. למען מטרות אלו עוברים טיפול זוגי. זה יכול להצליח או להיכשל. כאשר זה מצליח - שני בני הזוג לוקחים על עצמם לשנות דברים בהתנהלות ובדפוסי התקשורת והפעולה שלהם, בצורה שמתחשבת בצרכים וברצונות של האחר, אבל מבלי למחוק את עצמם. מתוך בחירה חופשית אמיתית. כאשר זה נכשל - כל אחד נאחז בדפוסים של עצמו והזוגיות נשארת תקועה ומייאשת. 
ממה שאת מתארת - זוהי זוגיות שנמצאת במשבר בגלל גילוי הקשר שלו ובגלל שהוא כרגע לא מרגיש שהוא אוהב אותך. אי אפשר להתעלם מן התמרורים הקריטיים האלו. אם מדלגים ועוברים הלאה מבלי לברר ולתקן ולשנות - זה רק יחזור שוב וביותר גדול ואת עלולה להיפגע עוד יותר בעתיד. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

בעלי אמר שלא נמשך אליי ולא אוהב אותי מיואשת
20 מרץ 2020, 16:28
לנצל את המשבר בתור הזדמנות לערוך שינויים בדפוסים שלכם דורית כהן
23 מרץ 2020, 09:35
Re: למיואשת דקל
23 מרץ 2020, 16:16

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]