מרגיש כאילו נשואים 20 שנה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מרגיש כאילו נשואים 20 שנה

הודעהעל ידי שלומי » 13 מאי 2020, 08:59

היי דורית
אני ובת זוגתי בשנות ה 30 המאוחרות, שנינו רווקים וללא ילדים.
אומנם אנחנו מכירים כחמישה חודשים בלבד, אך מבחינת הדינמיקה והעניין זה מרגיש כאילו אני כבר נשוי אליה עשרות שנים.
אני לא כל כך יודע להסביר מה אני מרגיש ולמה, אני מודה שהרגשתי שחסר לי משהו במשיכה או בחיבור כבר מההתחלה ובחרתי להתעלם. אולי עקב הסיבה שהרגשתי רצון להיות בזוגיות חדשה, וזאת אחרי פרידה כואבת מזוגיות עוצמתית מאוד כמה חודשים לפני כן.
אני יודע לומר בוודאות שסף הגירוי המנטלי שלנו די שונה (אנחנו לא צוחקים מאותם דברים, לא מתלהבים מאותו דברים, היא מספרת משהו שקרה לה בהתלהבות ומתחילה לבכות מרוב צחוק ואני לא מבין מה בכלל מצחיק). מרגיש שאנחנו לא ממש קשורים אחד לשני ואין איזו שפה משותפת. שיתפתי אותה בתחושות שלי והיא היתה בהלם ולא הבינה על מה אני מדבר.

בקשר הקודם לדוגמא, הרגשתי יותר חיבור ויותר כימיה. הרגשתי שהיא מבינה מה אני צריך ואיך לגשת אלי ומה מדליק אותי. אשכרה חיכיתי לשמוע את קולה כל היום ולשמוע מה עובר עליה. לא משנה כמה השיחה היתה שטחית היינו מדברים שיחה של שעה מבלי להרגיש. ובקשר הנוכחי אני מתבייש לומר שאני רק מחכה שהשיחה בת הדקה שלנו כבר תסתיים.

אחרי התייעצות לא מועטה עם ידידותיי ועם חבריי (גם הרווקים גם הנשואים וגם הגרושים) חלקם אמרו שהיא אחלה בחורה והיא יפה וחייכנית וצוחקת והיא בדיוק מה שאתה צריך. ושדווקא הקשר הקודם היה סוג של אנומליה ואיזו פיקציה זמנית שעתידה היה להתפוצץ במבחן הזמן (ועובדה שהוא גם אכן נגמר), שכן הוא היה פחות אינטנסיבי מבחינת מפגשים (עקב המרחק הפיזי הרב בינינו) לעומת הקשר הנוכחי, ולכן אגב גם תחושת המיצוי והשעמום הגיעה מהר יותר בקשר הנוכחי. וחוץ מזה ממילא אחרי חתונה וילדים כל הקשרים בערך הופכים בערך למה שיש לי עכשיו, לכן אסור לי לסיים את הקשר הזה.
רציתי לשמוע את דעתך בנושא, אנחנו כבר לא צעירים כל כך אני והיא (אני 38 היא 36), היא כבר רוצה ילדים וחתונה, אבל פשוט אני לא יכול להתעלם מהתחושות שאני זקוק נפשית למשהו אחר לחיבור יותר נכון ועוצמתי.

מרגיש כאילו נשואים 20 שנה שלומי
13 מאי 2020, 08:59
להבין שעכשו זה ריבאונד דורית כהן
18 מאי 2020, 04:05

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]