זוגיות במשבר לאן ?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

חישוב מסלול מחדש...אתה מפספס אותה ואת הצרכים שלה

הודעהעל ידי דורית כהן » 18 מאי 2020, 04:45

שחר היקר, אני מבינה עד כמה קשה לך להרגיש כל כך בודד, בלי אישה לצידך, לא במשך היום ולא בלילה, בלי אינטימיות רוב הימים. וגם כאשר יש אינטימיות היא מינימליסטית. לצאת ידי חובה. השאלה היא איך זה הידרדר בצורה כל כך בולטת? אני חושבת שמה שאתה לא מצליח לראות זה שגם לאישתך יש צרכים לא מסופקים. אתם יחד 6 שנים, והבאתם 4 ילדים צפופים. הגדולה בת חמש... אישתך מובטלת??? להגיד כך זה ממש לא לראות אותה. היא רוב החודשים או בהריון, או אחרי לידה, מטפלת ב 4 ילדים פעוטים ומחזיקה את הבית. כן, ואתה המפרנס. 
ברגע שנולד הילד הראשון מערכת הצרכים והמטלות משתנה לחלוטין. תינוק שואב המון אנרגיות, זמן, תשומת לב. על אחת כמה וכמה 4 פעוטות. אמא אחרי לידה היא עייפה וסחוטה ויאן לה ראש לסקס ברוב המקרים. לא פלא שהיא עברה לישון עם הילדים, גם כי עליה לקום אליהם בלילות, וגם כדי להימנע מסקס שבעיניה כיום זו עוד מטלה מעייפת שאין לה אנרגיות כלפיה.

לדעתי אתה לא באמת רואה את הצרכים של אישתך. אתה מרוכז בצרכים של עצמך מבלי להבין את העולם שלה שכל כך השתנה מאז נולדו הילדים. 
מאד יתכן שאם היית מחליט להושיט לה יד, לשאול אותה מה היא צריכה ואיך אתה יכול לעזור לה, להקל עליה, היא היתה מתחילה - אחרי איזה זמן שהיא תראה שאתה מתכוון לזה ומתמיד בכך - לראות גם אותך. לחבב אותך. להתקרב אליך מתוך הכרת תודה על כך שאתה סוף סוף רואה אותה. 
לא מעט גברים מרגישים את מה שאתה מתאר. הסיבה העיקרית היא שרוב הגברים הללו לא השכילו לבצע את השינוי ואת המעבר הנדרשים לאחר הולדת הילד הראשון. ממשיכים לחשוב סביב הצרכים של עצמם ולא באמת רואים את הצרכים של בת הזוג. לא באמת קוראים את המפה בבית ולא קולטים עד כמה הכל השתנה. 
מכיוון שהולדתם 4 ילדים, יש לכם אחריות לשלומם הנפשי, הרגשי, ומכיוון שהזוגיות שלכם עכשו היא בסכנה אמיתית - הדבר הנכון הוא לגשת לייעוץ זוגי וללמוד מה לעשות עכשו, עם הצרכים של שניכם. איך מתארגנים מחדש. איך אתה תהיה קשוב לצרכים שלה ואיך היא תהיה קשובה לצרכים שלך. 
במידה ולא תצליחו לבנות זאת - לא תהיה ברירה אלא להיפרד. בזמן הזה רצוי להימנע מלהביא עוד ילדים.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580זוגיות במשבר לאן ? שחר
13 מאי 2020, 19:56
חישוב מסלול מחדש...אתה מפספס אותה ואת הצרכים שלה דורית כהן
18 מאי 2020, 04:45

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]