מעורערת

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

ללמוד לריב נכון, לא להיבהל מריבים

הודעהעל ידי דורית כהן » 18 מאי 2020, 05:08

דנית היקרה, נדמה לי שהדבר שמולו הכי קשה לך אלו "הפיצוצים" שקורים ביניכם, ובעקבותיהם טלטלות בקשר, פרידות וחזרות. מצד אחד יש אהבה וכנראה יש גם התאמה, וכתבת שזהו הקשר הטוב ביותר שהיה לך עד כה. אבל הקושי שלך כנראה נובע מחוסר היציבות. מן הריבים. אני תוהה מי מכם הוא הנפרד עקב הריבים? לא כתבת. הסממן הזה שזוג מתקשה להכיל ריבים ותופס מרחק ומערער את יציבות הקשר בגלל ריבים - בעיני זהו סימן שאינכם יודעים לריב...ריבים הם חלק חשוב בבניית הזוגיות. הרבה אנשים לא מצליחים להביע את הצרכים שלהם ואת הערכים שלהם בצורה ישירה וידידותית, ומבטאים אותם רק תוך כדי ריב, על ידי ביקורתיות, שיפוטיות, תלונות וכעסים. אלו דפוסים לא נעימים שמייצרים גירוי שלילי לבן הזוג ומכניסים אותו למוד של מלחמה. הוא מגן על עצמו ואו שהוא מתרחק או שהוא מתקיף בחזרה. 

מנסיוני אנשים שגדלו במשפחה בה ההורים לא רבים - מאד נבהלים כאשר קורה ריב בזוגיות שלהם ולא יודעים מה לעשות והאם ניתן להתגבר על כך. כי לא ראו אצל ההורים שניתן להתגבר על ריבים. לעומת זאת אנשים שגדלו בבית בו יש לא מעט ריבים, וההורים נשארים יחד ומתגברים - עבורם ריב הוא דבר יותר פשוט וטבעי ולא מאיים.

המון זוגות מגיעים למצב הלוחמני הזה כי חסרים להם כלים חכמים יותר להביע את הצרכים שלהם בתוך הזוגיות. 

מה שאני יכולה להציע זה שתחפשו ייעוץ זוגי נקודתי, ממוקד, לא יקר, שבו פשוט תבקשו כלים יעילים להבעת הצרכים, להקטנת הלחימה, ליציאה נכונה ממצבי ריב. יש כלים כאלו וצריך ללמוד אותם. הרבה זוגות מצליחים לאט לאט לפתח כלים משל עצמם ולהתגבר על שלב המלחמות, וחלק מן הזוגות נזקקים לעזרה חיצונית לצורך קבלת הכלים הללו מבחוץ. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

מעורערת דנית
15 מאי 2020, 16:38
ללמוד לריב נכון, לא להיבהל מריבים דורית כהן
18 מאי 2020, 05:08

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot], Google Feedfetcher