לא מצליחה לשכוח אותו

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

התאהבות "רב שכבתית"...

הודעהעל ידי דורית כהן » 19 מאי 2020, 05:31

תמי היקרה, מה שאת מתארת איננו יוצא דופן. רוב האנשים מתאהבים בבן אדם מסויים ו"ננעלים" עליו למשך זמן רב, וזאת מכמה סיבות: יש בו משהו שמאד תפס אותנו. כלומר התכונות החיצוניות שלו והאישיות שלו התלבשו במדוייק על הפנטזיות הכי שוות שלנו, כאילו פגשנו את אביר חלומותינו, והוא תופס מקום בלב ולא נותן לפנות אותו. אנחנו משתכנעים פנימית שלא נפגוש עוד בחיים מישהו כזה, שעונה על כל כך הרבה ציפיות שלנו. 
זה כלל לא פשוט להוציא אותו מן המערכת כי זוהי מערכת רב שכבתית. יש בה קולטנים חושיים (ריח, מראה, קול, מגע), יש בה קולטנים רגשיים (התרגשות, ריחוף, תקווה, פינטוז, כמיהה, תשוקה ועוד) ויש בה קולטנים מחשבתיים (הוא "האחד", הוא חכם, הוא רגיש, הוא מצחיק, הוא מצליחן וכו) ועל כן ההתאהבות הזאת מעוגנת ביותר מדי חלקים של המוח שלך, וקשה להיפרד ממנה. 
אז קודם כל חשוב להבין את התופעה האנושית הזאת.
את שואלת מה עושים? לדעתי לא צריך לברוח מן הרגשות האלו ולא מן המחשבות האלו. כל עוד תהיי עסוקה בלהבריח את המחשבות ולכעוס על עצמך שאת תקועה - אני חושבת שזה לא ירפה ממך. ההיפך. תני למחשבות עליו מקום ואל תגרשי אותן. אנחנו בנויים בצורה כזאת שכאשר לא נוצר מפגש ומגע לאורך הרבה זמן - חלק מן העוגנים שדיברתי עליהם מתרופף ונעלם. רק הזמן יעשה את שלו, בלי שתתנגדי למחשבות עליו. קבלי אותן בתור חלק ממך, בתור החלק שבך שיודע להתאהב, להשתוקק. 
כמו כן אני מסכימה עם מה שכתב לך "האחד" - הרשי לעצמך להתעניין בבחורים אחרים ולהרשות להם להיכנס לליבך. יש להניח שאם יהיה מישהו שיתפוס את תשומת ליבך אפילו במקצת - זה יזרז את תהליך ההרחקה של אותו בחור בו התאהבת.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580לא מצליחה לשכוח אותו תמי
16 מאי 2020, 07:18
Rלתי האחד
16 מאי 2020, 07:46
התאהבות "רב שכבתית"... דורית כהן
19 מאי 2020, 05:31

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]