תחושת כלום

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לחולל משבר כדי שהוא יסכים לטיפול

הודעהעל ידי דורית כהן » 09 יולי 2020, 02:06

שרלוט היקרה, עצוב לקרוא את דבריך. אני חושבת שהעובדה שהוא לא מוכן לבדוק את עצמו, לא מוכן להיכנס לתהליך של טיפול - זוגי או אישי - היא הבעייה העיקרית. בגללה הוא תקוע עם דפוסים מסויימים שמרחיקים אותך ומשאירים אותו נוקשה וסגור. כל עוד את רואה את האיש המסויים הזה מול עינייך - והוא לא משתנה - את לא מסוגלת לאהוב אותו או להימשך אליו, כי המחשבה והידיעה שזה מה שצפוי לך בעתיד מייאשת אותך ויוצרת משקעים של טינה כלפיו. אי אפשר לאהוב ולהימשך למישהו שאתה מלא כעס כלפיו. 

אני מסכימה עם רולי שעליך להתייעץ על מצבך עם איש מקצוע. אגיד כאן את דעתי:

יש אנשים שרק כאשר "חרב מוצמדת לצווארם" - מוכנים ללכת לטיפול זוגי או אישי. נראה לי שבמקרה הזה על פי עוצמת רגשותיך והמצוקה שלך - יש לשקול לחולל משבר ולהכריח אותו להגיע איתך לייעוץ זוגי, אפילו שאין עכשו טריגר בולט. את יכולה להסביר לו שהצטברו יותר מדי משקעים לאורך כל השנים, וזה מקשה עליך להישאר קרובה אליו ואת לא יכולה להמשיך לחיות כך לצד בן זוג. או שמפרקים את המוקשים הללו בעזרת טיפול זוגי ומנסים לבנות מערכת יחסים בריאה ואוהבת, או שמרימים ידיים. 
יחד עם זאת, עם כל הצער, רק חשוב שתדעי שיש המון זוגות שחיים כך - כמו שתיארת - זה לצד זו ונשארים נשואים שנים...בל אם לא תעשי משהו דראסטי את עלולה למצוא את עצמך בעוד עשרים או שלושים שנים מסתכלת אחורה ורואה בדיוק את אותו דבר, 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

תחושת כלום שרלוט
02 יולי 2020, 21:09
Re: רולי
05 יולי 2020, 10:28
לחולל משבר כדי שהוא יסכים לטיפול דורית כהן
09 יולי 2020, 02:06
Re: לדורית, האם אפשר הסבר? שרלוט
09 יולי 2020, 09:57
ייעוץ אישי לעצמך דורית כהן