״מתפשר״ על הטעם שלי

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

אף אחד לא מושלם, גם לא אתה...

הודעהעל ידי דורית כהן » 23 יולי 2020, 12:11

מבולבל יקר, תודה על הכנות ויכולת החשיפה שלך. אין ספק שאתה נכנס לפרטים הכי קטנים, ובאותה נשימה - אין ספק שהפרטים הללו מאד חשובים לך וקובעים לך, יותר מאשר לאדם השכיח. ומה שחשוב זה אתה. לא האדם השכיח. אתה מעיד על עצמך שאתה אובססיבי גם בתחומים אחרים. כלומר בכל תחום כמעט בו תצטרך לקבל החלטות חשובות, יהיה לך קשה להחליט ויופיעו לך הרבה שיקולים, לכל הכיוונים. 
אני שמחה שכם פתחת איתה שיחה על הנושא וכתבת לנו שלאחר השיחה הרגשת הרבה יותר חופשי והסקס שלכם מאד השתפר. זה סימן טוב. יתכן שכאשר אתה תהיה מסוגל קצת "לתפוס מרחק" מעצמך, קצת לצחוק על הנטייה שלך יחד איתה, לא לקחת זאת כל כך ברצינות - לאט לאט זה ינהל אותך פחות.
מה שבטוח הוא שאין "מושלם" או מושלמת...יתכן שבעתיד תמצא מישהי שהיא מאד הטיפוס שלך מבחינה חיצונית, אבל תיווכח שבתחומים אחרים היא לא מתאימה לך. אז מה עשינו?? ואם תחיה איתה ותסבול מן התקשורת שלכם - זה יכול גם לגרום לך לא להימשך אליה בעתיד. משיכה זה לא נתון קבוע, הידעת? ברוב המקרים מתחילים זוגיות עם משיכה גבוהה ולא יכולים להוריד את הידיים זה מזו - וזה יכול ממש להיעלם במידה ויש קשיים בתקשורת, ריבים, ביקורת, עוקצנות שתלטנות ועוד מחוות לא נעימות.
דווקא במקרה שלך אתה מתאר בת זוג שאתה מאד מעריך ומסתדר איתה להפליא, ודי נמשך אליה - נכון, לא "10". אבל יש תקווה שמתוך עבודה על עצמך ותקשורת עם הומור ועם פתיחות - תוכלו לשמר לפחות את מה שיש כיום בהיבט המיני.
על פי איך שאתה מתאר אותה - זאת גאווה להסתובב איתה כי היא נראית כל כך טוב וראשים מסתובבים אחריה...היה גאה בה! ואתה גם יכול לפתח לעצמך את הגוף, נראה שזה מטריד אותך. להיות קצת יותר "בריון", אולי תאהב את עצמך יותר והמחשבות הללו יירגעו יחד עם זה..
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

״מתפשר״ על הטעם שלי מבולבל
18 יולי 2020, 18:43
Re: מבינה אותך
18 יולי 2020, 19:03
Re: מבולבל
18 יולי 2020, 19:16
Re: מבינה אותך
18 יולי 2020, 20:34
Re: כן כן גם אני