איך לתקשר נכון על מנת לשקם מערכת יחסים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

זקוק להערכה ופירגון. זה מעורר שאלות...

הודעהעל ידי דורית כהן » 23 יולי 2020, 11:33

מעיין יקרה, נראה שכבר ניסית כמה וכמה פעמים והוא לא רוצה להיכנס לשיחות רציניות לגבי הקשר שלכם. אפילו מתחמק. מצד שני הוא מתנהג בצורה מאד חברית, מנומסת כלפיך. כאילו ברמת הדיבורים הוא לא רוצה להתקדם, אבל ברמת המעשים - מתנה יקרה ליומולדת, היענות לפניות שלך - הוא כן משתף פעולה.
כדאי שתבדקי את עצמך ברמת הדיבורים. נסי להיזכר בפידבקים שקיבלת ממנו. מה פגע בו בתקשורת שלכם. כמו למשל חוסר הערכה, ביקורתיות. הרי דברים מסוג זה קורים במישור הדיבורים. וזה מה שמרתיע אותו, כך אני מתרשמת. תראי מה את יכולה ללמוד מכך על עצמך, וגם על הצרכים הרגשיים שלו. הוא כנראה בן אדם שמאד מושפע ממה שאומרים לו ומאד לוקח ללב. אז הוא זקוק להרבה מילים טובות, הערכה. 
אולי שווה לכתוב לו. לא לדבר. תכתבי לו מה למדת על עצמך מן המשבר הזה. ומה את רוצה לקחת על עצמך לעתיד על מנת להיות אדם טוב יותר בקשרים שלך. תכתבי לו כמה את אוהבת ומעריכה אותו, ומה את מעריכה אצלו. הוא כנראה מאד זקוק לשמוע דברים כאלו במצב השברירי שלו. 
למרות כל מה שכתבתי קודם - תבדקי עם עצמך עד כמה מתאים לך לחיות עם מישהו כל כך פגיע. מישהו שצריך שילטפו לו את האגו על מנת להרגיש טוב עם עצמו. זה אומר עליו שחסרים לו כוחות פנימיים, אמונה עצמית, בטחון עצמי. נסי לראות גם את זה. יתכן שעכשו את עסוקה בלנסות להחזיר אותו, אולי כי הוא לא רוצה וזה מאתגר אותך לכבוש אותו מחדש, אבל תשאלי את עצמך טוב טוב האם הבחור הזה באמת מתאים לך והאם את מספיק מעריכה אותו בצורה אובייקטיבית, לא כאשר את מתבקשת לפרגן ולהעריך...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580איך לתקשר נכון על מנת לשקם מערכת יחסים מעיין
20 יולי 2020, 16:05
זקוק להערכה ופירגון. זה מעורר שאלות... דורית כהן
23 יולי 2020, 11:33

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]