אשתי השמינה וזה מפריע לי יותר ממה שזה צריך

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

משיכה מינית שמושפעת מגירוי חיצוני

הודעהעל ידי דורית כהן » 30 יולי 2020, 06:30

אלעד היקר, אני יודעת שזה לא מקובל, לא "פוליטיקלי קורקט" לדבר על השמנה בתור משהו שמפריע, או משהו שפוגע במשיכה המינית או באהבה. אבל מנסיוני, יש בהחלט אנשים שההיבט החיצוני הזה מאד מפריע להם, וחלק מן החיווט הבסיסי של ההתעוררות המינית שלהם קשור במראה החיצוני. יש אנשים שלא מסוגלים להימשך לבני זוג רזים מדי וזה מעורר דחייה אצלם. ויש אנשים שזה הפוך אצלם והם לא מסוגלים להימשך לבני זוג עם עודף משקל. יש שונות בנושא הזה. הטווח הוא רחב. ברור שיש גם אנשים שהמימד של משקל לא מזיז להם כמעט והם מחפשים דברים אחרים להימשך אליהם.
חשוב לקבל את הנטייה האישית הזאת...לא סתם התאהבת בה כאשר היא היתה דוגמנית ועשתה הרבה כושר גופני. לך זה כן חשוב. המשיכה המינית היא אוסף של גירויים שחלקם מאד מסתורי ולא נגיש. לפעמים זה מראה חיצוני, לפעמים זה קול או צורת דיבור, או ריח, או צורת התנועה של הגוף. לפעמים זה טוסיק, ולפעמים זה פרצוף יפה ולפעמים זה רק עיניים יפות...או רגליים ארוכות...כמו כן אי אפשר לכפות משיכה מינית. או שהיא קורית או שלא. לי ברור מדבריך שנוצרה אצלך בעייה, ולמרות שמאד לא נעים לדבר על כך - בוודאי איתה - יש לכך חשיבות רבה, כי לדעתי אם היא תיכנס לכושר גופני והשומן (המועט, יש לומר)  יהפוך לשרירים - יש סיכוי שתתעורר שוב משיכה. 
כיוון אחר הוא לאמן את המוח שלך להתעורר מינית גם מול מודלים אחרים של נשים. לבחון את עצמך כאשר אתה נתקל בנשים שונות, עד כמה זה מעורר אותך מינית. לרובנו יש תגובות מיניות התחלתיות למראה בן המין השני. במידה ואתה רואה שאתה נמשך אך ורק לנשים רזות, עם הופעה של דוגמנית, אז אין כל כך מה לעשות...במידה ואתה מרגיש שיש גם תכונות אחרות שמעוררות אותך, יש לבדוק אולי משהו קורה במערכת היחסים והתקשורת שלכם, כמו שהציעה יונית, ואז יש לבדוק זאת יותר לעומק, בעזרת איש מקצוע.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

אשתי השמינה וזה מפריע לי יותר ממה שזה צריך אלעד
26 יולי 2020, 07:41
Re: יערה
26 יולי 2020, 08:59
Re: אלעד
26 יולי 2020, 16:43
Re: יונית
26 יולי 2020, 18:00
משיכה מינית שמושפעת מגירוי חיצוני דורית כהן