בגידה בחיי הנישואין

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re: לנועה היקרה

הודעהעל ידי עדי שם בדוי » 10 ספטמבר 2020, 07:32

נועה היקרה,

ביקשת שלא נשפוט אותך, ואני שואלת: על מה? על כך שאת עוברת אירוע קשה, מרסק ולא הוגן, ופונה באופן טבעי לקבל נחמה מהאיש שלך, שותפך לחיים? זה מאוד מובן.
זה שאת שוכבת עם בעלך שבגד בך אחרי יומיים (לי לקח שבוע, היינו הך), אומר לי כמה דברים:
1. שאת אולי רואה אותו פתאום בעיניים של מישהי אחרת, והוא נראה שוב מושך בעינייך.
2. שאת מרגישה דחויה, והדרך היעילה לסלק את התחושה הזאת, היא להרגיש נחשקת ורצויה.
3. שמישהי אחרת תפסה את מקומך לרגע, ובכך שאת שוכבת עם בעלך, את מחזירה לעצמך את "הבעלות" על המקום שלך.
4. ואולי שכמוני, פשוט היית כל כך כל כך עצובה, והסקס והאהבה ותשומת הלב, פשוט משמחים אותך קצת, מרפאים קצת, לאט לאט, את הכאב הנורא הזה. כי אנחנו בני אדם, שעם משבר כזה או אחר, קשה ככל שיהיה, צריכות להמשיך לקום בבוקר, לעבוד, לטפל בילדים, ליהנות מהחיים - וכל מה שעוזר לנו לעבור עוד יום, עוד שעה בדרך לריפוי המיוחל - כל דבר כזה הוא מבורך.
צאי לסיבוב, תשתי תה צמחים, תדברי עם חברה, תעשי קניות, תעשי סקס - תעשי כל מה שמעביר לך עוד יום בתחושה קצת פחות מזופתת, ותגידי לעצמך: "נועה יקרה ואהובה שלי, את גדולה מהחיים, את אהובה ותותחית, כי את עושה כל מה שאת מבינה כרגע לנכון, שישאיר אותך שפויה ומתפקדת. את מגלה אחריות על החיים שלך, את נהדרת".
5. היכולת הפיזית שלך לקיים יחסי מין עם בעלך - האמיני לי, מדובר ביתרון ענק שלדעתי יקדם אתכם. לזוגות שאחרי בגידה נדרשים לרוב חודשים עד שהם מסוגלים להתגבר על העניין הפיזי, וזה שקפצת למים מבחינה זו, חוסך להם הרבה טיפולים בעתיד.

ועם כל זאת שמרי על עצמך. לכו לטיפול זוגי, כיוון שזה בלתי אפשרי בלי, לפחות בעיניי. שמרי על עצמך מכיוון שקיבלתם הזדמנות לשבור את הכל, ולהתחיל מערכת יחסים חדשה. הזדמנות של פעם בחיים, ואם לא תשמרי על עצמך, היא עלולה להיגמר במשבר ולא בהזדמנות.
שמרי על עצמך מכיוון שאת מדברת במונחים של חמלה כלפיו - ואת צודקת בכך, אבל איפה החמלה כלפייך? רק הוא היה בודד בזוגיות? רק לו הייתה הצדקה לבגוד? הרשי לי לנחש שעם תינוק/פעוט בבית, את לא בדיוק בילית במסיבות בשלוש השנים האחרונות, ושגם לך היו חסרות הקרבה, האהבה והחיבה.
זה מעולה שאת לוקחת אחריות על הצד שלך בסיפור, כלומר, על הדרדרות היחסים שלכם. אבל הבגידה היא אשמתו הבלעדית.
וכמו כן, יש לו אחריות רבה לקחת גם כן. גם על הבגידה וגם על הדרדרות מערכת היחסים.
זה לא כדי לנהל משפט ולמצוא אשמים. זה כדי לתקן את מה שקילקלתם.

ולכן: לכו לטיפול. אני מאמינה שאת יכולה להתגבר, ואני מאמינה שאתם יכולים להצמיח כאן משהו חדש ונפלא. אבל אני איתנה בדעתי, שזה לא יקרה ללא ליווי מקצועי.
גם מכיוון שאינך רואה קדימה את השלכות המשבר, מכיוון שאין לך ניסיון בכך, וגם מכיוון שללא ייעוץ זוגי, אתם במהרה תחזרו על דפוסי העבר ועל כל הטעויות שעשיתם.
ראי בכך הזדמנות להתחלה מחדש.

האם את תשכחי? האם את תסלחי? האם תפסיקי לדמיין?
כן ולא, אני מניחה.
יותר משנתיים וחצי עברו, ותראי באיזה פורום אני מסתובבת. ברמה הזוגית והמשפחתית הצלחנו בענק. הרווחתי בן זוג שאני חושבת שיש למעט מאוד נשים בעולם, ואני ממש לא מגזימה.
ברמה האישית, יש קושי. זה נחלש. זה מפריע הרבה פחות. זה מפריע לעיתים הולכות ומתרחקות.

תגייסי עזרה מקצועית, תשמרי על עצמך, שימי לו קו אדום ברור, ואז אם את מסוגלת, תפתחי את הלב ותקפצי לשלב הזה בחיים שלך, בעיניים פקוחות ובלב פתוח, כי זאת הדרך היחידה לתת באמת צ'אנס.

בהצלחה.

בגידה בחיי הנישואין נועה
09 ספטמבר 2020, 23:55
אני רק אגיד.... כן כן גם אני
10 ספטמבר 2020, 04:44
Re: יערה
10 ספטמבר 2020, 05:50
Re: עזריאל
10 ספטמבר 2020, 06:28
Re: לנועה היקרה עדי שם בדוי
10 ספטמבר 2020, 07:32

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"