תחומי עניין

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

תחומי עניין

הודעהעל ידי מיצי » 14 ספטמבר 2020, 07:18

שלום רב

אני ואשתי נושאים 10 שנים, עם שני ילדים (השלישי בדרך).

אין ביננו הרבה תחומי עניין משותפים, ומעולם לא היו. זה אף פעם לא הפריע לנו כל כך מכיוון שהסתפקנו בפעילויות המשותפות שכן ביצענו יחד.

לאחרונה, אולי בעקבות משבר הקורונה, הדבר הרבה יותר מפריע לי אך מזווית אחרת. 
בכל פעם שאני מנסה לשתף את אשתי בסרט שראיתי, או שאני מעלה אפשרות ללכת להצגה או תערוכה, במקרה הטוב אני נתקל בסירוב. במקרה הפחות טוב אני מקבל זלזול ולעג. הדבר מפריע לי מכיוון שהייתי רוצה שאשתי תראה לפחות נכונות להקשיב לי כשאני מדבר על נושאים שמעיינים אותי, ולשתף פעולה גם אם הדברים לא מעניינים אותה. זה מפריע לי במיוחד משום שלא מעט פעמים שוחחתי איתה על נושאים שמעניינים אותה - בעיקר סדרות טלוויזיה. מיותר לציין שלא התעניינתי בהן, אבל מתוך תחושת מחוייבות כלפי הזוגיות הרגשתי חובה לשבת לידה בזמן שהיא צופה בטלוויזיה ולהראות עניין. כואב לי שאני לא מקבל יחס דומה, ובמקום זאת מקבל זלזול ולעג, תוך כדי התירוץ "אני לא צבועה".
בניתוח לאחרו אני מגלה שמדובר בבעיה גדולה יותר שקשורה ביחס מזלזל כלפי סגנון חיים וערכים של אנשים אחרים שחיים ברך שונה ממה שהיא חונכה לראות כדרך החיים הנכונה, אבל בהזדמנות זו אשמח אםן נוכל להתייחס נקודתית לנושא תחומי העניין. חשוב לי שוב להדגיש - אני לא מצפה שהיא תתעניין באותם דברים שמעניינם אותי, אבל חשובים לי האכפתיתות והיכולת לשתף אותה בעולמי.

תודה

תחומי עניין מיצי
14 ספטמבר 2020, 07:18
זלזול וביקורתיות הינן תגובות מסוכנות דורית כהן
22 ספטמבר 2020, 09:29
Re: מיצי
23 ספטמבר 2020, 09:22

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot]