זו אני שלא בסדר?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לדעתי זו תכונת אישיות עמוקה אצלו, עליך לקבל...

הודעהעל ידי דורית כהן » 23 ספטמבר 2020, 11:18

שירן היקרה, על פי התיאור שלך, לא מדובר בפלירטוטים אלא בהנאה אמיתית משיחות עם אנשים. יש אנשים שפשוט יש להם את "זה", את היכולת והכשרון לקשור שיחות מרתקות עם אנשים זרים. חלק מזה הוא עניין וסקרנות אמיתיים וחלק מזה הוא הנאה נרקיסיסטית: הנאה מלעשות רושם טוב, לרתק מישהו אל עצמך, ליצור עניין אצל מישהו אחר ולהרגיש "שווה". נדמה לי שזה חלק מהותי באישיות שלו, ויתכן שזה אפילו מה שמשך אותך בתחילת הקשר שלכם, כי את מאד לא כזאת. זוג של תכונה שמשלימה אותך...
מכיוון שזו תכונה בסיסית, אני במקומך הייתי מקבלת אותה ולא נלחמת בה. את לוקחת זאת למקום של חשדנות וחשש מבגידה בגלל פצעי העבר שלך. חבל שכך... שחררי ובדקי את עצמך. זה יושב על חוסר הבטחון שלך בעצמך. זה מה שמתעורר אצלך. כל עוד את מתנגדת ונלחמת ומתלוננת - הוא ימשיך להסתיר מפנייך כדי להימנע מעימותים איתך וכדי שיוכל להמשיך עם זה. ככל שזה יהפוך לאישיו גדול יותר - הסיכוי שתוכלו להישאר יחד קטן יותר. אני מציעה לך לקבל את הצד הזה באישיות שלו ולטפל בעצמך בנושא של חוסר הבטחון וחוסר האמון. 
רצוי להגיע למצב איתו - אולי על ידי שיחה פתוחה - של נסיון לשנות את המצב הקיים. אם את יכולה לקבל את הגישה שלי, נסי לאמץ אותה ולהכריז על כך בפניו, שאת מקבלת זאת, ובקשי ממנו לא להסתיר ולא לעגל פינות ולהסביר שזה יוצר אצלך אי אמון. להגיד לו שאת מתכוונת לשנות את הגישה שלך ולקבל את הצד הזה באישיותו, כי זה יכול לעזור לו להפסיק להסתיר זאת. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

זו אני שלא בסדר? שירן
14 ספטמבר 2020, 08:22
Re: חשוב היה לי להוסיף.. שירן
14 ספטמבר 2020, 08:32
Re: כל כך מבינה אותך מורן
14 ספטמבר 2020, 08:37
Re: לא סביר בכלל
14 ספטמבר 2020, 09:55
חושב קצת אחרת מקודמיי חדש כאן