זוגיות ללא חברות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

זוגיות ללא חברות

הודעהעל ידי לאה » 14 ספטמבר 2020, 17:28

שלום לכולם
פוסט פריקה בעיקר וגם קצת התייעצות אולי..
לא כל כך יודעת מאיפה להתחיל, סיפור כל כך ארוך יש לזוגיות שלנו. נשואים 6 שנים פלוס 2, דתיים.
הזוגיות שלנו סובלת כבר 5 שנים, לא הרבה אחרי החתונה. יש עליות ומורדות אבל ברמה של רכבת הרים, יום למעלה יום למטה בתחתית, שבדרך כלל מתדרדר גם לשבוע..
הבעיות המרכזיות שלנו הן: קשיים במיניות, מה שאומר גם תדירות מאוד נמוכה, תקופה ארוכה ללא חדירה, והמון מתח וריבים סביב זה. תכלס זה משפיע מאוד על הכל.
בעיה נוספת היא חוסר אמון, בעיקר מהכיוון שלי.
התקפי זעם של בעלי וסוג של ניתוק שלו מעצמו ובעקבות כך מהילדים, מהעשייה בבית ומהזוגיות. כלומר, הוא מאוד דביקי בכל מה שקשור למגע פיזי, חום ואהבה וכמובן סקס.. לפי הבנת המטפלת יש לו צורך מוגזם עד תלות בזה(אנחנו בטיפול זוגי ופרטני במקביל כבר 5 שנים...) אבל הרבה פחות בכל שאר התחומים. הוא לא יוזם שום דבר כמו בילוי זוגי או עשייה כלשהי בבית/ אישית.. אין לו חיי חברה בכלל בכלל בכלל
בקיצור,
היום היתה לנו שיחה, לאחר שזמן ארוך כבר מציק לי ומעיק עלי הקשר הזוגי שלנו ומה שאני חווה ממנו, ולא ממש הצלחתי לדייק עם עצמי אף פעם, ובשיחה הגענו למסקנה שבעלי ויתר על החברות איתי והפנה את הצורך הזה החוצה, לנשים בעיקר. עכשיו לא מדובר באמת בחברות, ממש לא, אנחנו דתיים חרדים, אבל הכוונה היא שאת הצורך הזה הוא ממלא, במסגרת האפשר, עם נשים אחרות שהן לא אני ואני גם אף פעם לא חלק מזה ולא הצלחתי אף פעם להרגיש חלק מזה, והיום אני מבינה למה. ולמה בעצם זה כל כך כאב לי
הוא טען שהוא ניסה ומאחר והתקשה איתי, התייאש, ויתר, ומעדיף להתמלא איפה שקל. הוא אומר שאני הייתי נפגעת מלא פעמים בשיחות איתו או איכשהו מקשה עליו.
עכשיו, אני לא אגיד שאין דברים בגו, אני יודעת ושנינו מודעים לרגישות שלי ולקשיים שלי(לא שלו חסרים. בכלל לא. לא אני אמרתי, זה עלה עם המטפלת) ואני יכולה להבין שזה לא היה קל, *אבל* קודם כל תמיד יותר קשה לפתח חברות עם בן זוג או בת זוג, כי זה 2 אנשים שבסופו של דבר מנהלים בית משותף ומגדלים ילדים ויש הרבה התמודדויות שאין עם חברים בחוץ..
ודבר שני, אפילו אם זה קשה יותר מהרגיל, אז הפתרון שלך הוא לוותר עלי ולפנות החוצה??? במקום להשקיע פנימה?
זה פגע בי מאוד. ואולי יותר נכון הכעיס. לא בטוחה מה יותר. אני יודעת שהרגשתי פראיירים ומנוצלת ואני יסביר למה
אני כבר שנים משקיעה המון בנישואין, בזוגיות, בניסיון להיות חברה טובה, בלהתגבר על הקשיים ולהילחם על הזוגיות שלנו וכולי מכוונת פנימה, זה מתבטא בכך שאני יוזמת יציאות ובילויים, חופשות, קובעת זמן שבועי הלו"ז לזוגיות ובקיצור ממש נוקטת פעולות ומחשבה בשביל החברות שלנו. והאמת, שהרגשתי לא פעם שאני קצת נואשת במרדף אחרי התחושה הזו שאני כל כך רוצה להרגיש בזוגיות שלי, ופתאום אני מבינה מה קורה כאן.
אני רוצה חברות טובה בזוגיות ומשקיעה שם המון, ובעלי בכלל לא רואה בי חברה, לא מתעניין בי בתור חברה ומעדיף את זה לחפש בחוץ.
הרבה פעמים בסיטואציות חברתיות אני מרגישה שאני שקופה בעינו וכעת מבינה למה. זה כאב לי והציק לי על פעם ולא הצלחתי לדייק למה ומה קורה לי. הערב בשיחה פתאום הבנתי.
זה שחור על גבי לבן: הוא לא מתעניין בחברתי כחברה.
עכשיו, הוא כן מאוד משתדל להיות איתי ולהקשיב לי וכו', אבל זה הנקודה, שהוא עושה את זה בשבילי כי הוא כן אוהב אותי או לפחות אכפת לו ממני. אבל הוא מבחינתו, לא *רוצה* את זה. זה לא מעניין אותו. באיזשהו מקום במילים אחרות, *אני* לא מעניינת אותו. אכפת לו- כן. מעניין אותו - לא
כאב לי מאוד להבין את זה.. ומה שאני שואלת את עצמי עכשיו זה מה אני רוצה לעשות עם זה?
באינסטינקט הראשוני בא לי להתרחק ממנו, לבנות לעצמי חברויות במקומות אחרים(שגם לי חברים אגב) ואז כאילו שיחפש אותי. כאילו אני רוצה שהוא ירצה בי באמת בגלל זה
מצד שני אני אומרת לעצמי, אז עוד פעם אני עושה משהו בשבילו? כי מה? כי אני עדיין רוצה אותו למרות שהוא לא רוצה אותי?? או שזה ממקום אחר..
מנסה עדין להבין את עצמי, אשמח קצת לשמוע מכם

זוגיות ללא חברות לאה
14 ספטמבר 2020, 17:28
Re: איילת נוגה
15 ספטמבר 2020, 05:54
Re: זה שהוא שיתף אותך זה סימן טוב אליהו
15 ספטמבר 2020, 08:20

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]