חייבת עזרה...

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לראות במשבר הזדמנות לתיקון

הודעהעל ידי דורית כהן » 05 אוקטובר 2020, 11:23

דניאלה היקרה, ראשית סליחה על העיכוב הגדול בתשובה שלי. תודה על השתיוף ששיתפת אותנו, כתבת מאד יפה ובצורה נוגעת ללב. זה אף פעם לא פשוט כאשר נחשף סוד כזה ואת נוכחת לדעת שהסוד הזה ישב שם יותר משנה ועמד ביניכם בלי ידיעתך. דבר כזה צובע את כל החוויות שהיו מאז בצבע עכור, מתעתע. 
אבל ביום אחד מיוחד, ביום בו אביו נפטר, הוא לא יכול היה לשאת יותר את הסוד המעיק הזה ושיתף אותך, גם מתוך ייסורי מצפון, גם מתוך כוונה רצינית לעלות מדרגה בקשר שלכם, וגם כי וידוי כזה יכול להקל על העומס הרגשי שבו הוא היה עקב מות אביו. 
כפי שכתבת עצם המעשה לא היה כל כך נוראי, ואילו היה מספר לך בזמן אמת - ברור שהיית נפגעת, אבל אפשר היה לעבור על כך הלאה. הבעייה היא ההסתרה. אבל! כתבת שהתקשורת ביניכם היתה לא טובה באותו טיול. את ציפית ליותר תקשורת ביניכם ונזפת בו. מאד יתכן שבגלל הנזיפה הוא מאד חשש לספר לך את מה שקרה. חשש שזה פלוס הנזיפה יהיה יותר מדי. ואז כמו בהרבה מקרים דומים - ככל שעובר יותר זמן - זה נהיה יותר בעייתי פתאום לספר לך...
אז הוא סיפר לך ביום מותו של אביך, כי הרגיש קצת יותר בטוח שקצת תרחמי עליו...
כלומר אני יכולה קצת להבין מה עבר עליו ואיך זה יכול לקרות שהוא כך הסתיר זאת מפנייך ואחר כך חשש לספר. 
מכיוון שמה שקרה כשלעצמו הוא לא כל כך נורא, חשוב להתעמק בחשש הגדול עוד יותר שלו לספר לך. נסי גם את ללמוד מכך משהו. יתכן שהתגובות שלך מפחידות אותו, ולא כך צריך להיות. מאד יתכן שבגלל שעברת מערכת יחסים לא בריאה - זה גרם לך להגיב בצורה פגיעה יותר על דברים מסויימים בקשר הנוכחי, סוג של "שריטה", אם יורשה לי. אם יש בכך שמץ של אמת, קחי גם את אחריות מסויימת על ההסתרה הזאת. לא על המעשה שלו אלא רק על הסתרתו מפנייך. 
אחרי שתתגברי על מה שקרה, נסי להשתמש באירוע הזוגי הזה על מנת לייסד ביניכם מערכת תקשורת יותר פתוחה. תשאלי אותו אם יש משהו בתקשורת שלך שמפריע לו, ונסי להיות קשובה לתשובתו. אירוע כזה יכול להוות פתיח לתיקון של הבעייה שיצרה אותו. בכלל אני מאמינה שזוגות תמיד יכולים להרוויח ממשברים כמו שאת מתארת. רק תגובות רגשיות חזקות מניעות אותנו לבחון את מערכת היחסים כולה ולשאול את עצמנו ואת בן הזוג שאלות שאחרת לא היינו בכלל חושבים עליהן. ולחפש תשובות בונות ומתקנות.
כולנו נתקלים במשברים מסוגים שונים. חלק מן הזוגות מצליחים להתמודד ולהפיק רווח מן המשבר ולחזק את הקשר ולהעמידו על בסיס יותר בריא. אני מאחלת לך שזה מה שיקרה ביניכם, כי את מתארת אותו בתור אדם מאד חיובי. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

חייבת עזרה... דניאלה
16 ספטמבר 2020, 18:36
Re: טעות
21 ספטמבר 2020, 05:05
לראות במשבר הזדמנות לתיקון דורית כהן
05 אוקטובר 2020, 11:23
יול NewStudent
05 אוקטובר 2020, 17:07

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"