קשר חברי עם האקס - מעוניינת ביותר

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

קשר חברי עם האקס - מעוניינת ביותר

הודעהעל ידי סיוון » 21 ספטמבר 2020, 10:02

היי דורית,
אני ובן זוגי לשעבר בני 26, פרודים כבר כמעט שנה. אנחנו מערכת היחסים הראשונה אחד של השנייה (3 שנים ביחד), והאמת שלא חיפשנו מעבר לזה. ראינו את עצמנו מתחתנים ומביאים ילדים וממש כל החבילה. הפרידה הייתה מאוד קשה, כיוון והיא לא קרתה בגלל חוסר באהבה, בחיבה או חוסר התאמה. היא קרתה בגלל ריבים חוזרים ונשנים על אותם הדברים, אי יכולת לגשר, ובכללי בן זוג שהיה במצב נפשי לא נהדר בעקבות ניתוח שעבר. הוא הרגיש שהוא צריך להשקיע כרגע בקריירה שלו, ובחיים שלו, שהזוגיות לקחה ממנו הכל, והייתה כל חייו, ושהוא לא רואה את עצמו כרגע בזוגיות בכלל. כ-4 חודשים לאחר הפרידה (במהלכם לא דיברנו כלל), חזרנו לתקשר אחד עם השנייה אחת לחודש. דיבורים נעימים, מכבדים, ומאוד מהנים, תקשורת שלא הייתה לנו אפילו בזמן מערכת היחסים עצמה. תמיד היינו החברים הכי טובים, ושיתפנו אחד את השנייה בהכל, אך לא ציפיתי שהוא יפתח בפניי בנוגע לדברים טובים שקורים לו בחיים (וגם כאלה שפחות) אחרי שנפרדנו. אבל כמו שציינתי, הדיבור הוא אחת לחודש, ולפעמים גם אחת לחודשיים, השיחות לרוב מגיעות מיוזמה שלי, למרות שהיו כמה שהגיעו ממנו, ותמיד נדמה שהוא נורא נזהר לא להיסחף יותר מידי בשיח כדי לא להישאב שוב לרגש שיש בינינו. אנחנו שולחים לבבות בהודעות טקסט, נשארנו עם אותם הכינויים אחד של השנייה, והייתה שיחה אחת שגם התנהלה לאורך כל הלילה (משהו כמו 6 שעות שיחה שזה הזוי בהתחשב במצב של שנינו). נדמה שהולך לו יותר טוב והוא מרגיש מעולה. מהצד שלי, זה נראה שהוא חושש, שלא מתאים לו מערכת זוגית שתחבל בהצלחה שהוא השיג לעצמו, שלהיות רווק זה נחמד ויכול להיות אפילו שהוא לא חושב על מערכת זוגית בכללי. אני יודעת בוודאות שאין לו קשר עם אחרות, ואני יודעת בוודאות שהוא עדיין מאוד אוהב אותי. הוא חושש שלא נסתדר כמו שזה היה. לא דיברנו על זה, כי אני מקבלת ממנו את ההרגשה של ההתחמקות. הוא דואג להיות זה שמסיים את השיחה ראשון, והוא גם דואג להיות עסוק. אני מאוד רוצה לקדם את זה. לא תמיד הייתי בת זוג נהדרת במערכת היחסים שהייתה לנו, פגעתי בו ולמרות שהתנצלתי ונראה שהוא סלח, עבדתי על הרבה דברים בעצמי שלא אהבתי ולקחתי אחריות מלאה על הטעויות שלי. נדמה שאם בהתחלה הפרידה קרתה כתוצאה מזה שלא הסתדרנו ולאהצלחנו לגשר, היום המצב אחר, ויותר קשור אליו ולפחד שלו או לאי הרצון שלו להרוס את מה שהוא בנה עבור עצמו, וזה כבר לא קשור לבעיות שהיו לנו. אני לא יודעת כיצד להתנהל במצב בעייתי כזה. אני מאוד רוצה לנסות שוב, בכל זאת עברה שנה ואני רואה שאנחנו במקום די אחר ממה שהיינו לפני כן. אבל אני מאוד חוששת מהדחייה ומזה שהוא יברח מהניסיון או אם רק אציע משהו כזה ישר יסוג. ומהצד השני - אני חושבת שאולי אם אראה ביטחון יהיה לי את הכוח או את היכולת ״לשכנע״ אותו או ״לתת לו את הדחיפה״ שהוא צריך כדי לא להירתע כל כך מהאפשרות הזו? מה אפשר לעשות?

קשר חברי עם האקס - מעוניינת ביותר סיוון
21 ספטמבר 2020, 10:02
Re: לא סביר בכלל
23 ספטמבר 2020, 05:00
לא מתאים כאן "לשכנע" דורית כהן
05 אוקטובר 2020, 12:31
מממ אני
06 אוקטובר 2020, 15:56
Re: דעתי אחת
06 אוקטובר 2020, 16:31

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר