פרק ב' מאתגר

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

פרק ב' מאתגר

הודעהעל ידי רעות » 22 ספטמבר 2020, 08:11

אנחנו בני 45+, גרושים ונמצאים בזוגיות כשנה וחצי. הקשר בינינו טוב, עם הרבה אהבה, משיכה ועניין.
כמו בכל פרק ב', יש אתגרים שחלק גדול מהם נובע מטיימינג - לי ילדים גדולים שחלקם כבר מחוץ לבית, ולו ילדים צעירים יותר, אני גרושה יותר שנים ממנו. גרושתו לא ממש משלימה עם הגירושים, וכך גם אחת הבנות שלו, שמביעה כלפיו המון כעס, וגם כלפיי. לא מוכנה שניפגש וכו'.
בנוסף לכך יש לו עוד התמודדויות לא פשוטות בחיים, ואני מצד אחד רוצה להיות תומכת ואמפטית, ומצד שני קשה לי להתגבר על הרצונות והצרכים שלי. בדרך כלל אנחנו נפגשים בכל פעם שהוא לא עם הילדים, אבל בסגר הראשון לא היינו בכלל יחד (גרים בערים שונות) ולי היה מאד קשה עם זה.
כעת שוב סגר, ואני נכנסת ממש למצב של חרדה. מרגישה שאין לי שום 'מעמד' יציב או ודאות, לא לגבי העתיד הקרוב (מתי ניפגש) ולא לגבי העתיד הרחוק (מגורים משותפים למשל).
אני מבטאת את זה מולו, אבל בדרך כלל זה יוצא כשאני נסערת ואני מרגישה שאני רק מוסיפה לו עוד עומס רגשי, בנוסף לכל מה שכבר יש עליו. לרוב הוא אמפטי אבל אני מרגישה שהוא הולך ונלחץ.
מה עושים? איך מאזנים בין הרצון להיות בת זוג תומכת וליהנות מכל הטוב שיש (ויש הרבה), לבין הצרכים והרצונות שלי והצורך שלי באיזושהי ודאות ויציבות?

פרק ב' מאתגר רעות
22 ספטמבר 2020, 08:11
Re: יערה
23 ספטמבר 2020, 04:56
Re: תודה על התשובה הנחרצת רעות
23 ספטמבר 2020, 09:56
Re: לרעות היקרה אור
23 ספטמבר 2020, 10:23
הוא לא צריך עכשו עוד לחץ מכיוונך... דורית כהן
06 אוקטובר 2020, 07:19

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר