הוא מדהים אבל.. לא מצליחה להתאהב

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

הוא מדהים אבל.. לא מצליחה להתאהב

הודעהעל ידי אניה56 » 28 ספטמבר 2020, 19:57

דורית היקרה שלום רב,
אשמח מאוד מאוד להתייעץ איתך ועם חברי הפורום בהתלבטות שיושבת על ליבי.

אני בת 31, נמצאת במערכת זוגית כחצי שנה עם בחור שהכרתי בטינדר. בחור מקסים, טוב לב, ערכי, חכם, קשוב, יודע להכיל ביקורת ולהתנצל כשצריך, יש לנו סקס מעולה ומשיכה הדדית. הוא מאוד מאוד בעניין שלי ולוקח את הקשר ברצינות. 
לצד הטוב יש בו גם דברים שמאוד מעיקים עליי- הוא אמנם יכול להתנהג בבגרות אבל יש בו גם צד נורא ילדותי והוא גם היפראקטיבי ברמה לא סבירה. זה לא קורה כל יום.. אבל בערך פעמיים בשבוע הבחור מאבד את זה. לא מפסיק לזוז, להציק ולעצבן בכוונה. גם כשאני כבר מראה לו שזה לא מצחיק אותי ושאני חסרת סבלנות, הוא לא מפסיק, כאילו מושך את הסופים עד שנשאר טעם רע. 
אני בחורה שאוהבת לצחוק ולהנות. יש בי צד רציני מאוד אבל גם צד ילדותי וכיפי אני מנסה להיות סבלנית כלפיו באותם מצבים. חשוב לי להכיל את בן זוגי ולנסות "לזרום" עם הצחוקים שלו. אבל הסיטואציות המדוברות קשוחות ביותר עבורי. במוקדם או במאוחר אני מאבדת סבלנות ורק רוצה לחזור לדירתי. זה פשוט מוריד לי ממנו. יתכן שתגובתי הרגשית חסרת פרופורציה אבל זה לא נשלט.
הערתי לו כמה פעמים ויש שיפור אבל זה באופי שלו ולא חושבת זה יעלם. הבנתי שאם אני רוצה להמשיך את הקשר אני צריכה לקבל את זה והחלטתי לעשות כך בינתיים

למרות מה שכתבתי, אני מרגישה שמדובר במתנה אמיתית ויש בו את כל התכונות הטובות והחשובות שקיוויתי למצוא בבן זוגי לחיים "על הנייר".הבעיה הגדולה היא שאני פשוט לא מצליחה להתאהב בו ולרצות איתו עתיד משותף (אולי מוקדם לחשוב על כך אבל מבחינתי בגילי זה בלתי נמנע). אני יודעת שבזוגיות יש תחושות כאלו.. אבל מדובר בקשר חדש יחסית וזה קצת מוזר. אציין שמעולם לא הרגשתי חוסר סבלנות בכזה אופן לבן זוג בעבר (מצד שני הקשרים הקודמים לא הצליחו מן הסתם.. אז יתכן שזה טיפשי לנסות ולהסיק מהם משהו).

מרגישה המון עליות וירידות ברגש.. מאוהבת לכמה ימים, מרגישה שנוכל להתגבר על הכל ויש ימים שאני לא יכולה לסבול את הבנאדם, מרגישה מועקה ולא מצליחה להבין אם אוכל לסבול אותו חיים שלמים.
רוצה להאמין שיש תקווה שדברים יסתדרו.. שאולי לוקח לרגש קצת יותר זמן להיבנות הפעם ושכדאי לתת הזדמנות כי אהבה יכולה להיבנות (הרי היתה מגמת שיפור וזה נותן תקווה!). אני שומעת סביבי עד כמה חשובות תכונות של כבוד, כנות והכלה הדדית בפרטנר לחיים ושחשוב לתת הזדמנות לקשר בריא שכזה.. הרי ההתאהבות חולפת ונשארת התקשורת הטובה.

אנחנו יחד חצי שנה שמצד אחד זה לא הרבה ומצד שני זהו פרק זמן שרבים יגידו שהוא מספיק כדי להעיד על קשר ורגשות.
אני מוכנה לעבוד קשה עם עצמי כדי לנסות ולשים את ה"חסרונות" שלו בצד.. הרי גם אני מבינה שמדובר כאן ב"צרות של עשירים"! הבחור על פניו מתאים לי מאוד והחסרון של ההיפראקטיביות נשמע כל כך פעוט לעומת כל היתרונות... אז אני מנסה לחשוב חיובי כל הזמן. "לכפות" על עצמי מחשבות חיוביות. בנוסף טופלתי אצל פסיכולוגית תקופה והנושא עלה אך לא הצלחתי להגיע לתובנות ואני מבולבלת נורא.

מודה מאוד למי שהצליח לקרוא עד כאן... אשמח לדעת מה דעתכם על הסיטואציה באופן כללי. האם מישהו היה בסיטואציה דומה? והאם מקריאה אובייקטיבית יש כאן סיכוי או שזה בזבוז זמן... כמובן שלא מצפה שיחליטו בשבילי, רק מחפשת משהו שיאיר את עיניי.
 הוא מדהים אבל.. לא מצליחה להתאהב אניה56
28 ספטמבר 2020, 19:57
Re: ביקשת דעה.. אלמוניקו
29 ספטמבר 2020, 09:57
Re: ביקשת דעה.. אניה56
29 ספטמבר 2020, 13:34
Re: בעצם ענית לעצמך סתם
29 ספטמבר 2020, 15:02
חשוב להתאהב, אבל זה לא שורד ברוב המקרים אחרי שנה שנתיים... דורית כהן
11 אוקטובר 2020, 07:22

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]