מבולבל

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

לעלות שלב בזוגיות:

הודעהעל ידי דורית כהן » 14 אוקטובר 2020, 07:57

משה היקר, זוגיות שנמשכת 4 שנים - זה טבעי שהתשוקה והמשיכה ותחושת ההתאהבות יורדות. זה קורה כמעט אצל כל הזוגות מעבר ל 4 שנים ולפעמים עוד הרבה לפני כן... חשוב להבין שיש הבדל גדול בין התאהבות לאהבה. התאהבות זו התחושה שתיארת - כמה שמחת להיות איתה ולבלות איתה זמן. אהבה זה הרבה יותר מורכב ופחות רגשי. זה יותר ברמה של ידיעה שהיא רואה אותך, שאיכפת לך ממנה , שאתה יכול לסמוך עליה, שכיף לבלות איתה ולשוחח איתה, ועוד הרבה דברים. 
ובגלל שאתה מתאר שהיא פחות מושכת אותך, ואולי זה קשור לכך שהיא קצת מזניחה את ההופעה החיצונית שלה - אלו דברים שחשוב לתקשר אותם. יש אנשים שהופעה חיצונית לא במיוחד משנה להם, והם נמשכים בכל מקרה לבת הזוג. ויש אנשים שאסתטיקה, הגיינה, וטיפוח מאד חשובים להם. וכנראה אתה כזה, ואין מה לעשות בקשר לכך. אתה לא יכול להשתנות. עליך לדבר איתה על כך ולקוות שהיא תיקח זאת לתשומת לב. 
הגיע השלב ביחסים שלכם שבו צריך להיות ישיר ולהגיד לה את הדברים שחשוב לך לשנות ולראות מה היא עושה עם זה. באותה הזמדנות תשאל אותה מה בהתנהגות ובהרגלים שלך מפריע לה, על מנת שזאת תהיה שיחה יותר הדדית. מציעה לך אפילו להתחיל עם עצמך. לשאול אותה קודם כל האם יש משהו שאתה יכול לשנות? 
פשוט להבין שמערכת היחסים אמורה עכשו לעלות שלב ולתקן דברים שקצת מקלקלים. ורק אז לראות האם זה עוזר או משפיע על רגשותיך. אם הישירות הזאת לא תעזור - אז אולי שווה לשקול את הצעתה של "אחת" להיפרד לזמן מה.
אבל - אל תשכח את ימי הקורונה!!! מאד קשה עכשו להכיר בנות זוג חדשות!
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580מבולבל משה
05 אוקטובר 2020, 20:22
Re: אוסיף למה שכתבתי משה
06 אוקטובר 2020, 07:30
לעלות שלב בזוגיות: דורית כהן
14 אוקטובר 2020, 07:57
Re: למשה אחת
06 אוקטובר 2020, 16:59

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]