לי זה לא יקרה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

Re:

הודעהעל ידי לא מקובל » 16 אוקטובר 2020, 02:48

כל הסיפור הזה בשביל מה נועד? להצדיק את ההתנהגות האלימה שלך? אני מסתכלת על השורה התחתונה: החברים שלך טפטפו לך במשך תקופה שהיא מנצלת אותך, או שאולי הרעלת את עצמך במחשבות האלו, נכונות או לא - בסוף בגלל בגד(!!) שהיא ביקשה דחפת אותה והיא נפצעה. זו התנהגות של אדם אלים ללא שליטה עצמית. אין לכך שום הצדקה ושום היגיון, לא משנה איזה סיפורים תספר לנו ולעצמך.. כן זכותך להתעצבן, כן יכולת להראות לה את הכעס שלך בדרכים אחרות, לריב איתה, לצעוק ולהיפרד ממנה באותו רגע אם זה כל כך חמור בעינייך. אך בחרת להרים יד על אישה. מי עושה דבר כזה? רק אדם חלש אופי שנכנע לכעס שלו. אז לא.. זה לא גורם לי להבין גברים אלימים. זה שאתה כותב בצורה מעניינת ומספר סיפור לא גורם לי לאמפתיה כלפיך. להיפך.. זה רק גורם לי להעריך את הבחורה שקמה ועזבה מיד, חסמה אותך, וסיפרה הכל למשפחה שלה כדי שחס וחלילה לא תוכל ליצור איתה קשר דרכם. כל הכבוד לה. היא הבינה עם מי יש לה עסק. הנדיבות המזוייפת שלך כלפיה לא מפצה ולא מחפה על האלימות שלך. פעם אחת מספיקה כדי להבין שהיא צריכה לברוח רחוק ממך ולעולם לא לחזור. אני ממש גאה בה מבלי להכיר אותה. לדעתי יש לך הרבה עבודה עצמית לעשות.. אני במקומך הייתי הולכת לטיפול כדי להבין למה קיימות בך הנטיות האלימות האלה. אני יכולה להבטיח לך שקיימות נשים נצלניות באמת, שבן הזוג שלהן משלם הכל כולל הכל, לא רק על החיים המשותפים אלא על הרבה מאוד מותרות, יש נשים שפשוט חולבות מהגבר שלהן כל מה שאפשרי ולא מרגישות שום נקיפות מצפון! והגבר לא מגיב באלימות. לא טוב לך? לא מתאים לך לשלם? קום ולך. אפשר לנסות לדבר, לשנות את המצב, להגיע לעמק השווה. אבל בסופו של דבר, כפי שאמרו לך כאן באחת התגובות, היא לא הצמידה לך אקדח לרקה ואמרה לך ״שלם״. אתה הצעת לשלם שכר דירה אחרי שהיא אמרה לך שאין לה תקציב. אתה הרגלת אותה שאתה ״מפנק״, קונה, משלם על הכל, חופשות, מתנות, חיים משותפים. ואז כשהיא לא הסכימה לשנות את המצב (שאגב היה לה מאוד נוח) איבדת שליטה. אף אחד לא הכריח אותך לממן אותה. עשית זאת בעצמך וביוזמתך. ובסוף אתה כועס עליה? תכעס על עצמך! תרביץ לעצמך! להרים יד על אישה זה דבר שבכלל לא אמור לעלות אצלך בתודעה, זה רפלקס שלא אמור להגיע. ואם זה קרה הבעיה חמורה והיא אצלך בלבד. אני מאחלת לך שתיקח את עצמך בידיים ותלך לטיפול התנהגותי קוגניטיבי. אל תיצור איתה שום קשר ואל תיכנס לשום מערכת יחסים חדשה עד שלא תטפל בבעיות שלך. 

לי זה לא יקרה מישהו
06 אוקטובר 2020, 11:26
Re: חותמת על הסייפא של דבריך יונית
06 אוקטובר 2020, 17:23
Re: נקודה תגובה
07 אוקטובר 2020, 08:00
Re: וואו orit
07 אוקטובר 2020, 14:35
Re: הו, רגשות... אולי פצועה
09 אוקטובר 2020, 07:39
Re: סיפור מוזר SYS
07 אוקטובר 2020, 23:59